Vysypte soľ v kúpeľni na obkladačky a budú ako nové

sol kupelna

Obkladačky v kúpeľni nie sú vystavené len prachu, ale aj tvorbe vodného kameňa, ktorý sa vyzráža z vodných pár. Niekedy je ťažké dosiahnuť, aby sa leskli ako nové. Odporúčame, čím vyčistiť obkladačky na podlahe. Postačia jednoduché opatrenia, aby ste sa v nich videli.

Kúpeľňa je miestnosť, ktorej čistenie zaberá najviac času a energie. Môžete si ju však výrazne zjednodušiť používaním jednoduchých domácich prípravkov, ktoré rýchlo a účinne odstraňujú nečistoty a vodný kameň. Ak budete vedieť, čo použiť na čistenie dlaždíc na podlahe, uľahčíte si prácu a urýchlite proces čistenia.

Aké nástroje by ste mali používať na čistenie dlaždíc?

Skôr ako si povieme, ktoré výrobky sú na čistenie dlaždíc najlepšie, je vhodné povedať si pár slov o potrebných nástrojoch. Existuje niekoľko možností: mop, handrička, špongia. Mop na dlhej tyči vám umožní dostať sa do rôznych zákutí, ktorých v kúpeľni nie je málo. Jeho používanie si tiež nevyžaduje zohýbanie sa. Špongiou alebo handrou sa dobre čistia steny kúpeľne, ale ak ich použijete na čistenie podlahy, musíte sa pripraviť na dlhé zohýbanie. Aj malá kefka bude užitočná na usadeniny vodného kameňa, najmä ak chcete vyčistiť aj škárovaciu hmotu. V niektorých situáciách sa oplatí mať po ruke aj papierové utierky. Najlepšie je prispôsobiť nástroj svojim potrebám a miere znečistenia dlaždíc.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Čím vyčistím dlaždice na podlahe?

Ak sa chcete zbaviť nečistôt a nánosov vodného kameňa z dlaždíc na podlahe, môžete použiť niekoľko osvedčených domácich prípravkov.

  • Ocot a jedlá sóda sú duom, ktoré možno použiť takmer v každej situácii. Skvele vám poslúži aj pri čistení dlaždíc v kúpeľni. Do vedra nalejte 1 liter vody a 1 šálku octu. Pridajte 2 polievkové lyžice jedlej sódy. Ak nemáte radi vôňu octu alebo chcete príjemnú vôňu, pridajte do vedra aj trochu esenciálneho oleja.
  • V prípade silných usadenín vodného kameňa na obkladačkách môžete použiť aj ďalší domáci prostriedok. Do vody nalejte kyselinu citrónovú. Tá usadeniny rýchlo rozpustí.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Ako vyčistiť škárovaciu hmotu v kúpeľni?

Už viete, čím vyčistiť dlaždice na podlahe. Aby vyzerali naozaj dobre, musíte sa postarať aj o škárovaciu hmotu. V opačnom prípade nedosiahnete žiadne veľkolepé výsledky. Ani tu nemusíte používať chemikálie z obchodu. Postačia vám domáce prípravky. Dobre funguje napríklad pasta z jedlej sódy. Zmiešajte prášok s trochou vody, aby ste vytvorili hustú pastu. Naneste ju na škárovaciu hmotu pomocou starej zubnej kefky a nechajte pôsobiť niekoľko minút. Po uplynutí tejto doby zmyte zvyšky vlhkou handričkou. Citrónová šťava zmiešaná s hrubou soľou bude rovnako dobre pôsobiť na nečistoty na škárach. Zmes naneste na škárovaciu hmotu pomocou kefky a nechajte pôsobiť 15 minút. Nakoniec prípravok zotrite vlhkou handričkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *