Maďarské médiá píšu, že Slovensko by mohlo mať maďarského premiéra

eduard heger demokracia

Podľa maďarského portálu index.hu, by na Slovensku mohla nastať zvláštna situácia, keďže ako možný líder vlády odborníkov sa spomína Lajos Ódor, viceprezident slovenskej centrálnej banky. Za súčasného stavu však existuje aj šanca, že v slovenskom parlamente v nasledujúcom volebnom období nebude žiadna maďarská strana

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová je v ťažkej situácii, keďže Hegerová vláda dosahuje slabé výsledky a tlak na ňu, aby urobila nejaký krok, sa zvyšuje. Podľa portálu existujú tri možné riešenia:

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte špinavé utierky do mikrovlnky a zapnite. Je to najlepší trik

– vymenuje vládu odborníkov,

– odvolá problematických ministrov

– alebo sa bude nečinne prizerať, ako Hegerova vláda prechádza do predčasných parlamentných volieb.

Najnovšie, po škandále okolo úradujúceho ministra vnútra Romana Mikulca, sa navrhovalo, aby Čaputová vymenovala kabinet odborníkov. A to až tak, že sa objavili konkrétne termíny a mená. Podľa portálu:

PO VEĽKEJ NOCI BY MOHOL BYŤ ZOSTAVENÍM VLÁDY POVERENÝ VICEPREZIDENT CENTRÁLNEJ BANKY LAJOS ÓDOR.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete aby banány vydržali o týždeň dlhšie čerstvé? Obaľte ich týmto, máte to doma

Prezidentský palác potvrdil, že rokuje s niekoľkými ľuďmi o tom, či by sa ujali funkcie, ak by bol vymenovaný kabinet odborníkov.

Ak by k tomuto scenáru došlo, zvláštnou situáciou by bolo, že Slovensko by malo maďarského premiéra. Za súčasného stavu však existuje aj šanca, že v nasledujúcom volebnom období nebude v parlamente žiadna maďarská strana, vyplýva z analýzy šancí v dokumente.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *