Máte poriadne zanesenú batériu a neviete ako ju vyčistiť? Toto je trik bez drahých chemikálií

kupelka

Neexistuje jednoduchší spôsob, ako získať čistú kuchynskú batériu bez drhnutia. A čo viac, lesklý efekt vydrží dlhšie ako pri prvom umývaní riadu.

Nepekné fľaky, ťažko odstrániteľný vodný kameň a zaschnutá špina na kuchynskej batérii pôsobí dojmom neudržiavanej kuchyne. O batériu, drez, ale aj dosku, čelá a ďalšie prvky výbavy je najlepšie sa starať priebežne. Ak však bojujete so špinavou kuchynskou batériou, určite si tieto triky vyskúšajte.

Ako vyčistiť kuchynskú batériu?

Skôr ako siahnete po drahých chemikáliách z obchodu, vyskúšajte jemnejšie prípravky. Ocot je neporovnateľným spoločníkom pri upratovaní. Má čistiaci, dezinfekčný a osviežujúci účinok, aj keď má dosť intenzívnu vôňu (nebojte sa, rýchlo vyprchá). Okrem toho môže použitie žeravín alebo mlieka poškodiť povrch kuchynskej batérie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tajná funkcia škrabky, ktorá vám uľahčí robotu ako nikdy predtým
dezinfekcia

Ako teda vyčistiť kohútik, aby ste ho zbavili nečistôt a šmúh? Pripravte si vatové tampóny a ocot. Namočte vatové tampóny do tekutiny a potom nimi dôkladne zakryte batériu.

Po 2-3 hodinách odstráňte vatové tampóny a umyte batériu vodou a saponátom. Ak znečistenie nie je trvalé, jednoducho vyčistite kohútik saponátom na riad zmiešaným s octom.

Pred použitím octu je však dôležité skontrolovať, či sú čistené povrchy odolné voči kyselinám. Mramor a hliník neznášajú kontakt s kyselinami. Citlivé sú aj niektoré plasty a farby.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Kuchynská batéria – čo robiť, aby sa leskla?

Čistú batériu sa oplatí leštiť a chrániť. Nepotrebujete na to žiadne špeciálne opatrenia. Výrobok určený na tento účel pravdepodobne držíte v zásuvke. Hovoríme o voskovej sviečke. Vďaka nemu zostane povrch batérie dlhšie čistý a lesklý. Ako?

Čistý a suchý kohútik dôkladne utrite zo všetkých strán bielou sviečkou. Potom vyleštite kuchynskú batériu jemnými, ale ráznymi pohybmi pomocou handričky z mikrovlákna. Vosk účinne chráni kohútik pred usadzovaním nečistôt a pruhmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *