Máte suché a tvrdé lakte? Vyskúšajte tento domáci trik

suche lakte

Suché a niekedy dokonca popraskané a páliace lakte sú problémom, ktorý postihuje mnoho žien. Ako ho možno odstrániť bez toho, aby ste museli minúť celé bohatstvo? Tu je trik, ktorý je trochu nezvyčajný, ale veľmi účinný. Stačí, ak siahnete do zásuvky s oblečením. Čo to vlastne je?

Každý deň sú naše lakte vystavené tlaku, treniu a mnohým ďalším vonkajším faktorom. Tento problém sa týka najmä ľudí, ktorí vykonávajú kancelársku prácu, ale nielen ich. Nedostatok pravidelnej starostlivosti znamená, že sa rýchlo vysušia, čo nielenže vyzerá nevzhľadne, ale môže spôsobiť aj bolesť. Ako sa to dá napraviť?

Ako sa staráte o suchú pokožku na lakťoch? Pri výbere kozmetiky hľadajte také výrobky, ktoré majú zloženie

V boji za hladké a jemné lakte je kľúčová pravidelná a na mieru šitá starostlivosť o pokožku. Predovšetkým sa rozhodujte pre výrobky, ktoré sú vysoko hydratačné, a ak je problém závažný, aj premasťujúce. V mnohých prípadoch stačí lekárenská masť s močovinou, vitamínom A alebo propolisom, ktorú kúpite už za pár zlotých. Sú to nielen skvelé hydratačné prípravky, ale aj vyživujú a regenerujú pokožku a dobre sa uplatnia aj pri suchých pätách, kolenách alebo rukách. V zložení kozmetiky hľadajte aj vazelínu, lanolín, množstvo rastlinných olejov a masiel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ako odstrániť zápach a smrad z domácich zvierat ako sú mačka či pes

Sú vaše lakte drsné ako strúhadlo? Čas na čistenie

Okrem hĺbkovej hydratácie je dôležité aj pravidelné čistenie a peeling. O to viac, keď bojujete nielen so suchosťou, ale aj s tzv. špinavými lakťami, čo je situácia, keď sa na lakťoch objavujú tmavé nečistoty. Aby ste tomu predišli, systematicky ich exfoliujte, napríklad zmesou medu a cukru alebo hrubou soľou a olivovým olejom. Dobre funguje aj kávová usadenina. Po exfoliácii sa vaše prípravky na starostlivosť o pleť budú oveľa lepšie vstrebávať. Len nezabudnite, že exfoliáciu nesmiete vykonávať, keď je pokožka silne popraskaná a páli, pretože to spôsobí ešte väčšiu bolesť.

Domáci trik na jemné a hladké lakte. Siahnite do zásuvky na oblečenie

O šikovný trik, ktorý pomôže pri starostlivosti o tmavé a drsné lakte, sa podelil aj tiktoker. Je jednoduchý a výrazne urýchľuje a napomáha regenerácii pokožky, pričom zároveň chráni oblečenie alebo posteľnú bielizeň pred zašpinením od mastnej kozmetiky. Na čom je založený?

Pripravte si tri staré ponožky a kozmetiku podľa vlastného výberu. Môžu to byť oleje, osvedčené masti alebo domáce zmesi. Jednu z ponožiek rozdeľte na dve časti a v ostatných vystrihnite priestor na prsty. Na prvú ponožku štedro naneste zvolený kozmetický prípravok, priložte si ju na lakeť a druhú ponožku si ako obväz natiahnite na ruku. Takto vytvoríte domáci obväz, ktorý zabezpečí, že kozmetický prípravok zostane na mieste a pomaly sa vstrebe do pokožky bez toho, aby čokoľvek zašpinil. Upozorňujeme však, že ponožka by nemala na ruku veľmi tlačiť.

@businesswithjaque Black seed oil and castor oil are like magic so i decided to put them together and see what it would do for my dark elbows, best believe im doing my knees next!!! I tried koji soup forever and i felt like it only worked for a little bit, look at me, adding yet another step to my nighttime routine 😅😂🫶🏽 also gurunanda black seed oil is now on amazon!!! #darkelbows #dryelbows #blackseedoilbenefits #ugccontentcreator #hyperpigmentation @iampuneetnanda @Elizabeth @Guru Nanda ♬ original sound – Jackie |UGC+ Amazon on-site

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *