Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

utieranie umyvanie prachu nabytok

Prach je nepríjemný v každej domácnosti. Bez ohľadu na to, ako často upratujeme, na nábytku sa stále hromadia nevzhľadné zvyšky. Ako si s ním poradíte?

Problém s prachom vo vzduchu nie je možné úplne odstrániť. Je však možné zabrániť tomu, aby sa usadzoval na povrchu nábytku a vytváral hrubú, znehodnocujúcu vrstvu.

Ako zabrániť usadzovaniu prachu?

Prach sa skladá z peľu, čiastočiek hmoty, ako aj mikroorganizmov vrátane škodlivých roztočov, ktoré sú príčinou alergií. Zbavenie sa prachu preto nie je len otázkou estetiky, ale aj našej pohody.

Peľ a čiastočky cirkulujúce vo vzduchu sa nedajú úplne odstrániť, ale povrch nábytku sa dá ošetriť tak, aby sa na ňom prach neusadzoval.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Tajomstvo spočíva vo vytvorení antistatického povlaku na nábytku, ktorý nepriťahuje mikročastice, ale v skutočnosti ich začne odpudzovať. Vôbec tu nemusíme siahať po výrobkoch zakúpených v obchode, postačia jednoduché, doma vyrobené prípravky.

Glycerín proti prachu

Glycerín má antistatické vlastnosti a bežne sa používa pri výrobe liekov a kozmetiky, ako aj ako mazivo. V boji proti prachu môžeme použiť glycerín z lekárne. Na prípravu domáceho prostriedku na ochranu nábytku stačí niekoľko zlotých.

Do misky nalejeme teplú, prevarenú vodu, v ktorej rozpustíme doslova niekoľko kvapiek glycerínu. Pomocou roztoku utrite nábytok bavlnenou handričkou, čím povrch pokryjete vrstvou odpudzujúcou prach.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nalejte toto do práčky a zapnite na 90 stupňov. Vodný kameň a špina sa vyplavia

Zbavte sa prachu pomocou tohto

Na prípravu účinného prostriedku na odstránenie prachu však nemusíte chodiť do lekárne. Postačí vám ocot, ktorý má doma každý a ktorý má aj antistatický účinok.

Ak chcete ešte viac posilniť čistiace vlastnosti octu a dodať domácemu odstraňovaču prachu príjemnú vôňu, použite ovocné šupky, napríklad z grapefruitu alebo iných citrusových plodov.

Ovocné šupky zalejte pol litrom octu, nádobu uzavrite a odložte na tri dni. Po uplynutí tejto doby tekutinu preceďte, zrieďte vodou a nalejte do fľaše s rozprašovačom. Sprej naneste na nábytok a pretrite handričkou. Odteraz už nebude potrebné odstraňovať prach tak často ako predtým.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *