Máte to určite vo vrecku a veľmi to priťahuje kliešte. Môžete dostať tieto choroby

klieste

Teplé zimy znamenali skutočne veľký výskyt kliešťov. Odborníci varujú ľudí, aby chránili svojich psov a seba a nepodceňovali tento problém. Radi by sme vám pripomenuli, že uhryznutie kliešťom, môže mať vážne zdravotné následky – mnohé z nich sú prenášačmi boreliózy. Zistite, čo kliešte priťahuje a ako sa pred nimi chrániť.

Malé pavúkovce alebo kliešte. Skutočná nepríjemnosť a hrozba, ktorá číha po celý rok. Môžete sa pred nimi chrániť a rovnako tak aj váš domáci miláčik. Poradíme vám, čo robiť, aby vás nepohrýzli.

Čo priťahuje kliešte?

Kliešte žijú v rôznych prostrediach. Nájdete ich nielen pri lesných cestách, ale aj v parkoch, na lúkach, sídliskových trávnikoch alebo na pozemkoch. Ukázalo sa, že dokážu prežiť dokonca aj v garážach a pivniciach! Ako vidíte, majú široké možnosti, ako sa do nás zavŕtať, a vôbec sa to nemusí stať na dlhej prechádzke so psom alebo počas lesnej túry.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sa začne diať s vašim telom, keď budete jesť na raňajky vajcia

Ak hľadáte spôsob, ako ich účinne odradiť a ktorý nestojí milión mincí – máme pre vás jeden. Zistite tiež, čo kliešte priťahuje, aby ste sa pred nimi mohli lepšie chrániť!

Váš telefón je pre kliešte ako návnada!

Všeobecne sa predpokladá, že kliešte priťahuje ľudský pot, resp. v ňom obsiahnutý amoniak a kyselina maslová. Niektorí tiež uvádzajú, že špecifické vône parfumov, dezodorantov a iných krémov priťahujú tieto parazity. Nedávno sa zistilo, že aj smartfón je návnadou pre kliešte! A ten veľmi zriedkavo púšťame z rúk. Ako k tomu dochádza?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Ukázalo sa, že tieto pavúkovce priťahuje elektromagnetické pole, ktoré, ako vieme, vytvára telefón. Žiaľ, je tu ešte jedna zlá správa. Najnebezpečnejšie jedince priťahuje tento typ zariadení, resp. ich vlny, ktoré prenášajú baktérie, ako sú borélie a rickettsie, ktoré spôsobujú lymskú boreliózu a rickettsiózu. Preto je lepšie ísť na prechádzku bez telefónu.

Je to pre nás nielen zdravšie, ale viac si budeme vážiť aj prírodu, ktorá nás obklopuje. Nezabúdajte tiež, že do lesa si netreba nosiť biele oblečenie – táto farba tiež priťahuje kliešte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *