Sladký melón spoznáte podľa tohto jediného znaku. Hľadajte ho v obchode

ako si vybrat melon

Po jahodách je melón moje druhé najobľúbenejšie ovocie. Nielenže obsahuje veľa vitamínov, ale v horúcich dňoch je aj silne osviežujúci. Poradíme vám, ako si vybrať dobrý melón, ktorý je nielen chutný, ale aj nadpozemsky šťavnatý.

Toto ovocie sa dá konzumovať na mnoho spôsobov. Môžete ho nakrájať na kocky a pripraviť si z neho smoothie, pridať ho do dezertu alebo ho chrumkať sólo. Nech už ho jete akokoľvek, najdôležitejšie je vybrať si to najchutnejšie. Ukážeme vám, ako ho rozpoznať.

Prečo jesť melón a čo obsahuje?

Melón si získal popularitu z nejakého dôvodu. Nielenže totiž výborne chutí, ale je aj veľmi hydratačný. Bolo preskúmané, že toto ovocie má mnoho zdravotných vlastností. Mnohí ľudia môžu byť šokovaní, pretože sa mýlili! Ukázalo sa, že melón je zelenina! A zaraďuje sa do čeľade tekvicovitých, kam patrí aj zelenina ako cuketa, tekvica a uhorka. Nie nadarmo nás hydratuje, pretože jeho zloženie tvorí prevažne voda. Odborníci na výživu ju odporúčajú do jedálnička, rovnako ako jahody, pretože je nízkokalorická – no, ak si do nej nepridáte šľahačku, v tom prípade nie. Ako však rozpoznať dobrý melón?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si začali sypať soľ do rohov izieb. Vedeli ste, čo to robí?

Ako si vybrať dobrý melón?

Konzumácia melóna v lete dodáva nášmu telu množstvo vitamínov, ako je vitamín A alebo C, a minerálov, ako je draslík. Ako však pôsobí na náš organizmus? Určite posilňuje imunitný systém, priaznivo pôsobí na pokožku a zrak a pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov. Vďaka antioxidantom, ktoré obsahuje, napomáha tráveniu. Dobrý melón spoznáte podľa nasledujúcich vlastností:

  • suchá stopka – znamená, že melón je úplne zrelý,
  • veľkosť – stredne veľký alebo veľký melón je zrelý, malé melóny nemusia byť zrelé,
  • podľa zvuku – zrelé melóny dunia, preto ich skontrolujte poklepaním,
  • svetlá škvrna – dobrý melón bude mať na spodnej strane škvrnu, čím tmavšiu, tým lepšiu,
  • pavučiny na šupke – ak na nej zbadáte „pavučinu“, je to znak, že bude sladká.
  • farba šupky – tmavozelená znamená zrelosť.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nechávate v dreze špinavý riad? Toto vám to robí v dome

Teraz už viete, ako rozpoznať dobrý a zrelý melón. V obchode ho určite neprehliadnete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *