Mladého Rusa roztrhal v Egypte žralok. Ľudia kričali a všetko natáčali

zralok utok egypt

Smrteľný útok žraloka v egyptskej Hurghade spôsobil paniku medzi turistami a vyvolal opatrenia úradov. Video z desivého incidentu sa rýchlo rozšírilo na sociálnych sieťach, pričom zaznamenáva veľkú pozornosť a šok. Egyptské pláže v populárnej dovolenkovej destinácii boli po útoku okamžite uzavreté a kúpanie je momentálne zakázané.

Smrteľný incident sa odohral na pláži Dream Beach priamo v centre Hurghady. Nešťastnou obeťou sa stal 23-ročný V. Popov, ruský občan a talentovaný ilustrátor, ktorý v Egypte žil niekoľko mesiacov. Zábery zachytávajúce tragický moment zobrazujú svedkovia volajúcich po pomoci, avšak nešťastníkovi sa nedostalo včasnej záchrany, pretože žralok bol rýchly a agresívny. Napriek snahám záchranárov sa im nepodarilo muža zachrániť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Češka si dáva toaletný papier do chladničky. Začnete to robiť aj vy

Ruský generálny konzul v Hurghade, Viktor Voropajev, potvrdil, že občan jeho krajiny neprežil tento hrozný útok. Spolu s týmto incidentom prichádza aj zákaz kúpania a uzavretie všetkých pláží v meste. Hotely v Hurghade zavesili varovné letáky informujúce o výskyte žralokov a upozorňujúce turistov na dodržiavanie bezpečnostných opatrení.

Správa o útoku žraloka v egyptskej Hurghade vyvolala obavy aj medzi českými turistami. Fotografie chyteného a usmrteného žraloka sa začali šíriť medzi cestovateľmi, zatiaľ čo české noviny Blesk priniesli viac informácií o tomto desivom incidente. Podľa dostupných informácií žije v Červenom mori viac ako 40 druhov žralokov. Posledný podobný útok bol zaznamenaný v roku 2018, kedy český turista prišiel o život.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto sú tento rok najdrahšie mestá na svete. Boli ste tam?

Egyptské úrady teraz pracujú na zabezpečení bezpečnosti a minimalizovaní rizika útokov zo strany žralokov. Turisti a miestni obyvatelia sú vyzývaní, aby dodržiavali všetky bezpečnostné pokyny a varovania vydané úradmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *