Už žiadne komáre či iný hmyz u vás doma. Stačí nastriekať WD-40 na okná

wd40

Výrobok s názvom WD-40 je nepostrádateľným nástrojom každého správneho majstra doma. Jeho schopnosť premazať takmer čokoľvek je už dobre známa, no dnes vám prinášame informácie o ďalších jeho využitiach, o ktorých ste možno netušili.

Dokonca s nevítanými vtáčími návštevníkmi sa môžete s rozkošou rozlúčiť. Vtáky na parapetoch a oknách dokážu zanechať nepríjemné znečistenie svojím trusom. Ak sa vám však príliš veľa vtákov zdržuje na balkóne, pergole alebo za oknami, stačí jednoducho povrch postriekať WD-40 sprejom. Jeho charakteristická vôňa je pre vtáky neznesiteľná, a tak sa vzdialia. Nebojte sa, vtákom neublížite.

Podobne účinne funguje aj proti hmyzu. Ak sa vám v byte či dome objaví neželaný šesťnohý alebo osemnohý host, stačí ho postriekať WD-40 sprejom a neprežije. Ak však preferujete humannejší prístup, môžete postriekať parapety, futrá, prahy a okolie okien. Hmyz si návštevu u vás dobre rozmyslí. Dávajte však pozor, aby ste sa výparom príliš nenadýchali, a určite túto akciu nevykonávajte v prítomnosti detí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Ak vám napuchli ruky a nemôžete si ľahko dať dolu prsteň, určite vám napadne použiť mydlo. Pri ďalšej príležitosti však skúste WD-40 sprej. Stačí na prst aplikovať malé množstvo spreja a prsteň sa ľahko odstráni. Po manipulácii si však nezabudnite dôkladne umyť ruky.

Ak máte dcéru, pravdepodobne ste už zažili situáciu, keď má žuvačku v zapletených vlasoch. Zabudnite na rady ostatných málo účinných trikov a hneď siahnite po WD-40 spreji. Jemne postriekajte žuvačku a prečesajte ju hrebeňom. Potom vlasy umyte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci tento druh kávy milujú. Vedia ale, čo vôbec nezdravé obsahuje?

Všetci sme už určite zažili situáciu, keď sa zasekol zips. Ak chcete znova rozbehnúť zips, stačí trošku WD-40 spreja. Nanesiete ho na nejaký plastový povrch, napríklad viečko od masla, a následne pomocou štetčeka naneste na zips (aby ste nepotriasli tkaninu). Potom len párkrát pohybujte zipsom nahor a nadol.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *