• 8 júna, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Vôňa tohto korenia v lese neveští nič dobré. Keď ho zacítiš, okamžite utekaj!

Les je miesto, kam radi chodíme na túry – najmä na jar a v lete. Fyzická aktivita na čerstvom vzduchu a komunikácia s prírodou sú najlepšou formou relaxácie. Keď je však vo vzduchu cítiť určitý charakteristický zápach, môže to byť nebezpečné. Zistite, čo spája vôňu maggi v lese s nebezpečenstvom.

Vôňa korenia maggi je každému dobre známa. Niektorí ju používajú do všetkých možných jedál. Vôňa maggi v lese však nie je dobrým znamením a poukazuje na prítomnosť… diviakov. Tieto zvieratá často utekajú alebo sa schovávajú v kríkoch, keď vidia človeka. Vždy, keď zacítime túto charakteristickú vôňu, je dobré si uvedomiť, že „diviak je divoký, diviak je zlý, diviak má veľmi ostré tesáky“, ako sa spieva v starej detskej pesničke. Treba byť mimoriadne opatrný.

Používajú diviaky v lese maggi?

Nie, tieto dve vône sú len zvláštnou zhodou náhod a prírody. Zloženie korenia sa mylne spája s láskou, zatiaľ čo telá diviakov produkujú kuchynský zápach, ktorý mätúco pripomína nás ľudí. Odborníci sa domnievajú, že tieto zvieratá často priťahuje vôňa maggi lovcov a, čo je zaujímavé, veľmi im chutí kvôli glutamátu, ktorý obsahuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ani neviete a možno máte doma veci za tisíce. Slováci držia doma porcelán

Ako by sme sa mali zachovať, keď v lese zacítime vôňu maggi?

V prvom rade sa odporúča zachovať pokoj a nepanikáriť, pretože zvieratá dokážu vycítiť náš strach. Potom rýchlo opustite les (najlepšie po tej istej ceste) alebo naberte odvahu a nahlas upozornite na svoju prítomnosť. Stačí, ak sa začnete nahlas rozprávať sami so sebou alebo s ostatnými členmi výpravy. Väčšina divých zvierat, len čo počuje ľudský hlas, okamžite utečie. Hrozba môže vzniknúť len vtedy, keď sú diviaky spolu so svojimi mláďatami, pretože rodičia môžu chcieť brániť svoje potomstvo pred votrelcami, teda ľuďmi. Ak ste sa teda k mláďatám diviakov nepriblížili, môžete byť pokojní. Neoplatí sa bezdôvodne osočovať divé zvieratá, je lepšie nechať ich na pokoji a ony vám to vrátia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte si doma bobkový list a urobíte veľa pre vaše psychické zdravie

Ako sa zachovať pri útoku diviaka?

V prvom rade je potrebné pomaly ustupovať dozadu, bez toho, aby ste utekali, pretože to môže zviera ešte viac rozzúriť. Na druhej strane, keď nie je priestor na útek, odporúča sa vyliezť na strom a zostať tam, kým diviak nezmizne. Zviera jasne oznamuje útok hlasným chrčaním a potriasaním hlavou, preto musíte byť tiež hlasní a začať dupať alebo tlieskať rukami.

Podobné články

V lese si uvedomte tieto základné veci. Môže vám to zachrániť život

V lese si uvedomte tieto základné…

Teplé dni prajú prechádzkam po lese.…
Tejto látky sa boja kliešte ako ohňa. Kúpite to v lekárni a nikdy by vás to nenapadlo

Tejto látky sa boja kliešte ako…

Ochrana proti kliešťom môže mať mnoho…
Pozor Slováci! Nechoďte vôbec do lesa, hrozí vám vysoké nebezpečenstvo. Česi už vydali varovanie

Pozor Slováci! Nechoďte vôbec do lesa,…

Riziko napadnutia kliešťom v Českej republike…
Toto nám behá po horách! Štvrť tony vážiaci medveď natočený na Slovensku

Toto nám behá po horách! Štvrť…

Peter, známy pod prezývkou Medvedí Lesný…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *