Matka v obci Háj vzala vidly a bodala medveďa, ktorý napadol jej syna. Toto sú jej prvé slová

medved slovensko

Napadnutie medveďom na rodinnej farme prinieslo momenty hrôzy a strachu do života 20-ročného Kristiána zo západného Slovenska. V skorých ranných hodinách dnešného dňa (7. júla) sa tento mladý muž ocitol tvárou v tvár s ohrozujúcim nebezpečenstvom, ktorému sa nakoniec podarilo uniknúť vďaka statočnému činu jeho matky.

Jej hrdinská reakcia a odvaha zabránila tragédii, keď sa neváhajúc vrhla na medveďa a pomocou vidlí ho odohnala. Informuje o tom portál tvnoviny.sk

Rodina Sedláčkových, ktorá žije v obci Háj, bola do konca poznačená touto dramatickou udalosťou, ktorá sa odohrala na ich farme v ranných hodinách. Podľa informácií zverejnených na portáli tvnoviny.sk, ako každé ráno Kristián vyvádzal z maštale koňa, keď ho neočakávane napadol medveď. Tento divoký zviera ho zvalilo na zem a zaútočilo na jeho ruky, ktorými sa snažil chrániť tvár.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto s vami urobí jeden strúčik cesnaku, ak ho budete jesť denne

„Bola to obrovská sila. Ak by tam nebola mamina, aby mi pomohla, tak by ma možno aj zabil. Hrabal a hrýzol,“ povedal Kristián,. Jeho matka Michaela bola svedkom celej udalosti a okamžite zareagovala. Vzala do rúk vidly a začala brániť svojho syna. Niekoľkokrát zasiahla medveďa, aby ho od neho odohnala.

„No čo vás prvé napadne, ako matka idete zachrániť dieťa. Vidíte tú strašnú situáciu, tak ide o momenty, nie je priestor na rozmýšľanie. Spravíte, čo vás prvé napadne,“ povedala mama.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už raz prevarenú vodu nesmiete znovu prevariť a použiť. Toto je dôvod

Po zásahu vidlami medveď ležal na zemi. Michaela s Kristiánom sa vzdialili a okamžite kontaktovali políciu, informujúc ich o incidente a o tom, že zabili medveďa. Avšak, keď policajti dorazili so samopalmi na miesto udalosti, medveďa už tam nezastihli. Záchranári aj polícia lokalizovali oblasť, v ktorej sa predpokladá, že medveď prežíva so zraneniami, a plánujú usmrtenie zvieraťa, dodáva portál zoznam.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *