Nájdi písmeno „I“ na obrázku. Niektorí ho nájdu do 10 sekúnd. Dokážeš to?

pismeno i najdi

Je to nielen zábava, ale aj skvelý test pre váš mozog. Na obrázku je medzi písmenami „J“ jedno písmeno „I“. Podarí sa vám ho nájsť?

Používatelia internetu majú radi hry. Niektorí sa len pozrú a už poznajú odpoveď, zatiaľ čo iní majú problém nájsť riešenie. Urobte si skúšku pre svoje oči a nájdite v grafike písmeno „I“.

Ako zlepšiť postreh? Existuje niekoľko spôsobov

Kto by nechcel byť ako slávny Sherlock Holmes? Niektorí ľudia to majú v krvi, iní si musia vypestovať určité návyky. Od čoho závisí naše vnímanie? Je to schopnosť pozorovať a všímať si detaily, ktoré ostatní nevidia. Závisí to od miery koncentrácie a presnosti. Je to vrodená vlastnosť, ale možno ju rozvíjať cvičením schopnosti sústrediť pozornosť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci tento druh kávy milujú. Vedia ale, čo vôbec nezdravé obsahuje?

Ako to urobiť? Ukazuje sa, že užitočné sú napríklad hádanky, hľadanie rozdielov medzi dvoma takmer rovnakými obrázkami alebo obľúbené krížovky. Čím viac objektov si musíme všímať, tým viac je náš mozog nútený pracovať.

Urobte si test všímavosti. Nájdite na obrázku písmeno „I“

Nasledujúci obrázok je skvelým tréningom pre mozog. Skúsení pozorovatelia by s ním nemali mať problém. Stačí sa pozrieť na grafiku a nájsť na nej ukryté písmeno „I“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slamku vložte do vrecúška s chlebom. Toto ste mali vedieť skôr

Nájdite písmeno „I“

Ako ju nájsť? Existuje niekoľko spôsobov. Môžete sa pozerať na jednotlivé riadky, kým nenájdete správne písmeno. Ďalšou metódou je metodicky prečesať každý stĺpec. Nezáleží na tom, ktorý spôsob si vyberiete, dôležitý je efekt. Kde sa nachádza písmeno „I“? No, skrýva sa v šiestom riadku, štvrtom od konca. Ľudia, ktorí sú veľmi vnímaví, dokážu písmeno nájsť za menej ako 10 sekúnd.

z29946282IERZagadka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *