Slováci začali dávať pohár na kľučku dverí. Trik vám môže zachrániť domácnosť

pohar na klucke

Zavesenie pohára na kľučku vchodových dverí sa zdá byť absurdné? Možno. Je to však jeden z tých trikov, ktoré sú na internete veľmi populárne. Ukazuje sa, že môže byť užitočný tak na dennej báze, ako aj počas sviatkov (zdroj: gazeta)

TikTok je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších online platforiem na svete, kde používatelia zdieľajú krátke videá na rôzne témy. Nájdete v nich nielen množstvo inšpirácie či príbehov zo života, ale aj zaujímavé fakty, tipy a prekvapivé triky.

Vezmite si pohár a zaveste ho na kľučku dverí. Účinný spôsob, ako odradiť zlodeja?

Čoraz častejšie počuť o zlodejoch, ktorí chodia po bytoch a berú za kľučky dverí a kontrolujú, či niekto nezabudol zamknúť dvere. Keď narazia na otvorené, ukradnú všetko, čo je v blízkosti dverí. Veľmi často je to napríklad kabelka s peňaženkou a peniazmi. Stáva sa to aj počas dovoleniek v hoteloch alebo na chatách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počítajte toľkoto sekúnd a zistíte, ako ďaleko je od vás búrka

Pred časom sa na internete objavil patent so sklom, ktoré má potenciálneho zlodeja odradiť. Podľa niektorých stačí zavesiť sklo na kľučku, a keď sa niekto pokúsi vojsť a zatiahne za kľučku, sklo spadne a vydá zvuk. Vďaka tomu nás upozorní a možno aj vystraší votrelca.

Ubytovali ste sa v hoteli? Urobte skúšku nechtov hneď po vstupe do izby

Niekedy si neuvedomujeme, že na miestach, kde sú zrkadlá, nás môže niekto špehovať. Najčastejšie ide o hotely, šatne alebo kúpeľne. Ako skontrolovať, či tam nie je tzv. Benátske zrkadlo? Stačí priložiť necht alebo prst a pozorovať vzdialenosť. Ak je medzi prstami vzdialenosť, zrkadlo je normálne, ale ak sa stretávajú, potom máme do činenia s benátskym zrkadlom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Každé ráno chrumkajte niekoľko listov tejto rastliny. Potláča chuť na sladké, takže budete chudnúť rýchlejšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *