Pri vstupe do skúšobnej kabínky priložte prst k zrkadlu. Zistíte, či vás sledujú

zrkadlo

Keď navštívime obchod, v skúšobnej miestnosti si obliekame rôzne odevy. Niekedy sú to bundy alebo svetre, inokedy nohavice, podprsenky alebo obtiahnuté blúzky. Zvyčajne nechceme, aby nás v takýchto chvíľach niekto pozoroval. Existuje niekoľko pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby nikto nenarušil naše súkromie. Tie vám pomôžu odmaskovať sliediča.

Výpredaje, ktoré sa často konajú v januári, zvyčajne zahŕňajú dlhé rady, množstvo oblečenia na vyskúšanie a stresujúcu atmosféru v skúšobni. V takýchto situáciách chceme mať rýchlu skúšku priamo v predajni, aby sme nemuseli oblečenie vracať, ak nám nesedí. V tlačenici a zhone často nevenujeme pozornosť stavu a vzhľadu skúšobne, ktorú používame. Je to vážna chyba, pretože môžeme prísť o súkromie a získať zvedavého pozorovateľa.

Na čo treba myslieť v skúšobnej miestnosti?

Štandardnou súčasťou v každej skúšobnej miestnosti, na ktorú sa oplatí pamätať, je záclona alebo závesy. Vždy by sme im mali venovať pozornosť a po vstupe do kabínky ich dobre zakryť. Kľúčom k úspechu je ich starostlivé zatiahnutie, teda tak, aby sa látka na oboch stranách dotýkala okraja záclonovej tyče. V mnohých konfekčných priestoroch je záves príliš úzky, v takom prípade je nevyhnutné chrániť sa pred potenciálnymi pozorovateľmi. Najlepšie je, ak sa umiestnite na viac zakrytú stranu skúšobnej miestnosti.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žiakom na Slovensku idú zakázať mobily v školách. Takto to má fungovať

Ďalším aspektom, ktorému by sme mali venovať pozornosť, sú zrkadlá. Práve tie odrážajú nielen nás, ale aj oblečenie. Môžeme zistiť, že sa za nimi nachádza šmírák. Málokto si uvedomuje, ako ľahko môže urobiť chybu, ktorá nás môže vyjsť draho. Všetko závisí nielen od skúšobne, ale aj od obchodu, najmä od malých butikov, ktoré sú oveľa menej obľúbené ako obchodné reťazce. Pokukovanie po nich by firmám viac uškodilo ako pomohlo a vystavilo by ich vážnym sankciám a stratám.

V skúšobni sa dotknite zrkadla a odmaskujte šmíráka

Viete, čo je to benátske sklo? Neuvedomujeme si, že ním môže byť aj nevinne vyzerajúce zrkadlo v skúšobni. Nikto predsa nemôže zaručiť, že sa za zrkadlom neskrýva šmírák. Málokto si v skúšobnej miestnosti spomenie, či zrkadlo naozaj také je, a chráni sa pred stratou súkromia. Stačí sa prstom dotknúť povrchu zrkadla a rýchlo zistíte, či je fitting room bezpečným miestom. Ak vidíte, že váš prst prekrýva odraz bez akéhokoľvek prerušenia, potom máte istotu, že vás niekto sleduje a že máte pred sebou benátske sklo. Pri bežnom zrkadle bude viditeľná akási medzera.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte z vaječných škrupín hnojivo. Tieto rastliny ho milujú

Ak sa chcete uistiť, môžete použiť baterku na telefóne a namieriť ju smerom k zrkadlu. Veľmi rýchlo zistíte, či sa prúd svetla odrazil od skla. V prípade benátskeho zrkadla si všimnete priestor na druhej strane, a to znamená, že by ste mali čo najskôr opustiť skúšobnú miestnosť.

4 Replies to “Pri vstupe do skúšobnej kabínky priložte prst k zrkadlu. Zistíte, či vás sledujú

  1. Vám neprekáža, že máte v redakcii debila? Lebo benátske SKLO či benátske ZRKADLO je niečo úplne iné ako to, o čom sa píše v článku !!!

    1. Áno je to kvalita zrkadlá a volalo sa benatske tak ako bol niekedy činsky porcelán. Tí smiraci čo možno sledujú sú takí čo pozorujú aby si ľudia nenechávali vyskúšaný odev na sebe a zabudli zaplatiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *