Maximálne toľkoto hodín môže ostať opraté prádlo v práčke. Inak sa tvoria baktérie

pranie
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pravdepodobne to poznáte aj vy – popoludní, keď sa vrátite z práce, zapnete práčku a idete robiť iné veci. Keď práčka skončí, buď zabudnete, alebo nemáte čas ju vyprázdniť a nechať bielizeň uschnúť. Stáva sa to. Keď sa dostanete k bielizni, myslíte si, že nevonia tak, ako by mala voňať, keď ju vyperiete?

Bohužiaľ, dá sa povedať, že po určitom čase, keď zostane v bubne práčky bez prívodu vzduchu a pokrčené na sebe, sa nedá považovať za čisté a je lepšie, ak ho vyperiete znova.

Po tomto čase by ste mali oblečenie vyprať

Po určitom čase je dobré oblečenie opäť vyprať. V prípade, že ráno zapnete práčku a odídete do práce, oblečenie bude po vašom návrate pripravené na opätovné vypranie. Po šiestich hodinách sa začnú tvoriť baktérie a predovšetkým nepríjemný zápach, ktorý z oblečenia nedostanete jednoduchým sušením.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Pridajte do prania a vaše uteráky budú mäkké a nadýchané

Oblečenie potom začne zapáchať hnilobou a plesňou. Neriskujte zbytočne svoje zdravie a zapnite práčku, keď viete, že ju môžete po skončení prania vybrať. Ak to však neurobíte, zapnite práčku na najvyššiu možnú teplotu pre oblečenie a vyperte ho. Alebo aspoň použite program predpierania.

Oblečenie zapácha aj po hodine

Nezabudnite, že oblečenie v práčke by malo byť tak akurát. Nesmie byť preplnená ani poloprázdna. Keď strčíte ruku do bubna, medzi bielizňou a hornou časťou bubna by malo byť aspoň 15 cm voľného priestoru. V takom prípade má bielizeň dostatok priestoru na to, aby sa mohla riadne vyprať a predovšetkým vyžmýkať. Príliš veľa bielizne sa môže uprostred „chumáča“ zošuchnúť a nevypraná bielizeň sa môže zošuchnúť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Dvaja susedia pri Trenčíne sa pohádali kvôli politike. Jeden z nich to neprežil

Niekedy sa však stane aj to, že na bielizeň zabudneme a vytiahneme ju napríklad po hodine alebo dvoch. V takom prípade oblečenie síce nevonia sviežosťou, ale baktérie nemali šancu sa rozmnožiť. Teraz máte tri možnosti, ako sa zápachu zbaviť. Buď zapnete práčku a do zásobníka na prací prostriedok nalejete trochu octu, alebo oblečenie vyberiete a zavesíte vonku, kde zostane aspoň štyri hodiny. Oblečenie môžete tiež vystaviť slnečným UV lúčom. Ak je však už slnko teplejšie, dávajte si pozor na vyblednutie, najmä pri tmavom oblečení.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Slovensko je na tom zle. Zatvárajú sa ďalšie dve fabriky

Ak oblečenie vyberiete z práčky hneď po praní, ale stále nepríjemne zapácha, je čas vyčistiť nielen priestor bubna, ale aj odtokové hadice, ktoré môžu byť veľmi znečistené. Stačí vám na to liter octu a kyselina citrónová. Prázdnu práčku zapnite na čo najvyššiu teplotu a nechajte ju prať.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *