Ľudia si začínajú dávať ponožky do mikrovlnky. Tento trik budete robiť aj vy

ponozky

Kedysi sa oblečenie ohrievalo na sporáku alebo dokonca na peci. Prečo však niekto dáva ponožky do mikrovlnnej rúry, môže byť pre niektorých záhadou. Keď však zistíte dôvod, neodoláte a vyskúšate to tiež.

Zahrejte si topánky

Nasledujúci trik asi najviac ocenia obyvatelia chladnejších domov. Topánky, ktoré celú noc ležali na chodbe, sú totiž ráno zamrznuté a vkĺznuť do nich je takmer za trest. Preto môžete vyskúšať trik s ponožkami.

Pripravte si pevnú, čistú ponožku a naplňte ju fazuľou, ryžou alebo soľou, zaviažte ju a vložte do mikrovlnnej rúry na maximálne 1 minútu. Skontrolujte, či je ponožka dostatočne zohriata, ak nie, postup zopakujte. Ponožky vložte do ľadových topánok. Postupne ich zahrejú a vy môžete odísť z domu s nohami v teple a spokojní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čím nahradiť cukor v strave? Tu je päť najzdravších náhrad

Ako si udržať nohy v teple

Ak ste zimomravý typ a neznášate ľadové nohy, môžete si život spríjemniť niekoľkými ďalšími malými zmenami. V prvom rade sa zamerajte na svoju obuv. Najmä v daždivom a zimnom období noste dostatočne zateplenú, nepremokavú obuv, ktorá je riadne a pravidelne impregnovaná. Mokré topánky nechajte vždy po príchode z vonku riadne vyschnúť, ideálne v blízkosti kúrenia.

Nikdy nechoďte doma naboso, ale ak vám nestačia bežné ponožky, začnite nosiť vlnené ponožky, pretože udržujú studené nohy naozaj v teple. Pre ešte lepší pocit noste doma papuče. Ak ste mraziar, nezabudnite si na spánok obliecť ponožky.

A ak nič iné nezaberie, musíte si rozprúdiť krv. Takže si dajte nohy hore a trochu si zacvičte.

Na čo ešte môžete použiť mikrovlnnú rúru?

Budete prekvapení, ale mikrovlnná rúra dokáže zázraky. Zabudnite len na ohrievanie jedla alebo prípravu popcornu, jej takmer nadprirodzené schopnosti siahajú oveľa ďalej.

  • Predĺžte životnosť svojej maskary – vložte otvorenú suchú riasenku do mikrovlnnej rúry so šálkou vody na 30 – 40 sekúnd a vydrží vám o niečo dlhšie.
  • Odstránenie žuvačky – zohrejte v mikrovlnnej rúre trochu octu, nalejte ho na handričku a potrite prilepenú žuvačku, mala by sa ľahko odlepiť.
  • Odlepenie známky – pokvapkajte starú známku niekoľkými kvapkami vody a vložte ju na 20 sekúnd do mikrovlnnej rúry, ľahko sa odlepí.
  • Pranie ponožiek – vložte ponožky do misky s mydlovou vodou a vložte do mikrovlnnej rúry nastavenej na najvyšší výkon na 10 minút. Ponožky sa vyperú!
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *