Meníte si nohavičky každý deň? Lekári radia niečo úplne iné

hip 2366746 1920

Mnohí ľudia dodržiavajú podobné hygienické návyky – pravidelne sa umývajú a prezliekajú do čerstvej bielizne. Je to však správna prax? Lekár si nerobí ilúzie a vysvetľuje, ako často meniť spodnú bielizeň (bez ohľadu na ročné obdobie).

Nohavičky prichádzajú do priameho kontaktu s naším telom, najmä s našimi intímnymi partiami. Hromadia sa na nich baktérie, ktoré môžu spôsobiť podráždenie a infekciu. Preto je potrebné intímnu oblasť umývať a spodnú bielizeň meniť.

Ako často by ste si mali meniť spodnú bielizeň?

Každý človek nosí každý deň čerstvú spodnú bielizeň (kvôli vlastnému pohodliu a hygiene). Ukazuje sa však, že v niektorých prípadoch ju treba meniť oveľa častejšie. Doktorka Shirin Lakhani v rozhovore pre denník The Independent jasne hovorí, že spodnú bielizeň by sme si mali meniť až dvakrát denne! Platí to najmä počas horúceho počasia a tiež vtedy, keď vykonávame fyzickú aktivitu. Je to spôsobené tým, že na spodnej bielizni sa hromadí odumretá koža z intímnych partií, ako aj množiace sa baktérie. A tie, ako vieme, môžu spôsobiť infekcie a ochorenia. To by sme nemali podceňovať, ak si chceme zachovať zdravie. Bohužiaľ, intímna oblasť je veľmi náchylná na mikrobiálny útok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zbytky chleba nevyhadzujte. Ani neviete, ako sa dajú použiť v domácnosti

Kedy vymeniť starú spodnú bielizeň za novú?

Odborník upozornil aj na ďalšiu vec. A síce, aby sme raz ročne vymenili všetku spodnú bielizeň za novú. Prečo? Pretože tak minimalizujeme riziko infekcie. Ukázalo sa, že aj keď spodnú bielizeň pravidelne periete, nie je zaručené, že baktérie na nej hneď zahynú (najmä ak ju periete spolu s iným oblečením). Nezabudnite prať spodnú bielizeň pri vysokých teplotách, minimálne 60 stupňov! Vtedy väčšina baktérií jednoducho odumrie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci ho pijú vo veľkom, no experti varujú. Toto mlieko vám nerobí dobre!

Aké spodky na leto?

Najdôležitejšie je nosiť spodnú bielizeň z kvalitných a priedušných materiálov (napr. bavlna). V lete bude saténová alebo polyesterová spodná bielizeň naozaj nepríjemná. Pokiaľ ide o typy nohavičiek, na horúce dni sa odporúčajú tieto:

klasické nohavičky – poskytnú pohodlie za každých podmienok a sú priedušné;

pánske a dámske tangá – sú najlepšou voľbou, pretože neobsahujú veľa látky, ale chránia intímnu oblasť.

Výber skutočne závisí najmä od vašich preferencií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *