Mastnotu z kuchynských skriniek môžete zmyť bez drhnutia. Tu sú 3 osvedčené patenty!

tap 791172 1920

Mastnota na kuchynských skriniach môže každého priviesť do zúfalstva. Je ťažké ju zotrieť, a ak je zmiešaná s prachom, zbaviť sa jej tradičnými metódami hraničí so zázrakom. Našťastie existujú jednoduché tiky, ako si s týmto problémom poradiť. Navrhujeme, ako ľahko odstrániť mastnotu z kuchynských skriniek.

Kuchyňa je miesto, kde je pravidelné čistenie nevyhnutné. Stačí chvíľka a vzniknú škvrny, ktoré sa ťažko odstraňujú. Vinníkom je tuk, ktorý sa na skriniach hromadí. Samotné zotretie je náročné, a keď je pokryté vrstvou prachu, musíte siahnuť po naozaj silných prostriedkoch. Našťastie, najlepšie spôsoby odstraňovania mastnoty z kuchynských skriniek sú založené na jednoduchých výrobkoch, ktoré má väčšina z nás doma.

Odkiaľ pochádza mastnota na kuchynských skrinkách?

Na vine je varenie, najmä vyprážanie a príprava mastných jedál. Práve pri varení jedla sa čiastočky tuku, podobne ako para, dvíhajú a usadzujú na nábytku, chladničke, dreze a pracovných doskách. Čím viac varíte, tým viac mastnoty sa dostáva na nábytok a kuchynské spotrebiče. Frekvenciu čistenia by ste preto mali prispôsobiť frekvencii varenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nemáte ráno chuť jesť? Toto je 6 dôvodov a niektoré sú vážne

Ako odstrániť mastnotu z kuchynských skriniek?

Ak chcete odstrániť mastnotu z kuchynských skriniek, máte na výber 3 domáce prostriedky.

Použite ocot. Tento trik používali už naše babičky. Zmiešajte ho s vodou v pomere 1:2 a pridajte trošku prostriedku na umývanie riadu. Ak chcete, aby sa váš nábytok leskol, pridajte aj trochu minerálneho oleja. Touto zmesou postriekajte nábytok a chvíľu počkajte, kým sa mastnota trochu rozpustí. Potom nábytok utrite handričkou alebo mäkkou špongiou.
Zmiešajte jedlú sódu s vodou. Na 1 liter vody použite 4 polievkové lyžice prášku. Nábytok umyte handričkou navlhčenou týmto odvarom. Dávajte pozor, aby nebola príliš nasiaknutá, pretože by to mohlo poškodiť povrch (najmä drevo alebo MDF).
Použite 20 % čpavkovú vodu. Do vody pridajte 1 polievkovú lyžicu prípravku a touto zmesou nábytok utrite.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Ako môžem ochrániť svoj kuchynský nábytok pred mastnotou?

Aby sa problém s mastnotou neopakoval príliš často (ak varíte, nemôžete sa mu úplne vyhnúť), chráňte svoj kuchynský nábytok. Položte naň raňajkový papier, papierové utierky alebo staré noviny. Týmto spôsobom ochránite jeho povrch. Keď sa tieto provizórne ochranné prostriedky zašpinia a zlepia, jednoducho ich vyhoďte a nahraďte novými. Bohužiaľ, neexistuje žiadny spôsob, ako účinne chrániť čelá kuchynských skriniek pred mastnotou. V ich prípade sa odporúča len pomerne časté utieranie vlhkou handričkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *