Nalejte na soľ kúsok aviváže a neuveríte, čo sa stane vo vašej domácnosti. Už to budete robiť stále

salt 6728600 1920

V každom dome je niekoľko bežných prísad, ktoré môžu byť skutočne úžasné. Aviváž a soľ sú jednými z nich, a dnes vám ponúkam dva skvelé triky, ktoré som si osvedčila a pravidelne ich využívam. Možno sa vám budú hodiť aj vám.

Najlepší osviežovač vzduchu s krásnou vôňou

Jedným z mojich obľúbených trikov je výroba osviežovača vzduchu s príjemnou vôňou. Tento osviežovač mám vždy poruke, najmä v kúpeľni a v predsieni. Nielenže krásne vonia, ale vydrží aj dlho. Jeho výroba vám zaberie iba minútku času a všetko potrebné nájdete priamo doma.

Na prípravu budete potrebovať malú misku, polovicu vrchnáku aviváže, hrubozrnnú soľ, 15 klinčekov a 1 lyžicu alkoholu. Postup je veľmi jednoduchý. Do misky nasypeme soľ a zalejeme ju lyžicou alkoholu. Potom pridáme aviváž a premiešame. Na záver pridáme 15 klinčekov a rovnomerne ich pozapichujeme do osviežovača. Klinčeky nielenže pomôžu odpudzovať komáre, ale aj eliminujú nepríjemné zápachy. Stačí umiestniť tento osviežovač na toaletu alebo na iné miesto, kde chcete mať príjemne voňajúci vzduch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neodpájate po nabíjaní notebook zo zásuvky? Hrozí toto. Vedeli ste?

Trik na super-čisté koberce mojej švagrinej

Ďalším skvelým trikom, ktorý som si osvojila od mojej švagrinej, je spôsob čistenia kobercov. V mojom byte mám koberce v každej miestnosti a ich údržba mi občas dáva zabrať. Vyskúšala som aj rôzne babské recepty, ale nepriniesli mi žiadaný efekt. Pre mňa najlepšie funguje jednoduchý recept s soľou a avivážou. Tento trik používam už roky a prináša fantastické výsledky – koberce sú čisté, farby oživené a celý byt voňavý.

Na čistenie budete potrebovať vodu, aviváž, soľ a handru s mikrovláknom. Postup je opäť veľmi jednoduchý. Najskôr koberce dôkladne vysajte. Potom pripravte roztok z necelého litra vody, dvoch lyžíc soli a jednej lyžice aviváže. Handru s mikrovláknom namočte do tohto roztoku a jednoducho prejdite celým kobercom (nezabudnite, že nie je potrebné silno tierať). Tento proces vám zaberie iba 10 minút a stačí ho zopakovať raz za 3 mesiace. Výsledkom je krásne oživený koberec, ktorý je čistý a voňavý. A to najlepšie je, že táto príjemná vôňa sa rozšíri po celom byte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vozík otvoríte ľahko bez mince či žetónu. Obchodníci o tom nechcú počuť

Takto čistím koberce už roky a vždy vyzerajú ako nové. Nepoužívam octové roztoky, sódu ani iné babské triky, pretože tento jednoduchý spôsob sa mi osvedčil najviac. Ak si chcete pred sviatkami ušetriť prácu, odporúčam vyskúšať aj vy tieto triky. Vaše koberce budú krásne čisté a váš domov bude voňať úžasne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *