„Migranti budú čoskoro silní“ – nemecký denník vyvolal rozruch, musel mazať

migracna kriza 2023

Die Zeit vymazal príspevok na sociálnych sieťach, ktorý odkazoval na článok, po tom, ako viacerí používatelia vyjadrili svoje rozhorčenie nad rétorikou, hoci mnohí ďalší publikáciu pochválili, informuje REMIX News

Nemecký denník Die Zeit vyvolal búrku na sociálnych sieťach po uverejnení článku, v ktorom tvrdí, že Nemecko sa čoskoro stane “krajinou, v ktorej migranti už nebudú menšinou”.

Die Zeit, hamburské noviny, ktoré sa všeobecne považujú za čitateľsky kvalitnejšie ako bulvár, zverejnili v utorok na svojich sociálnych sieťach článok, v ktorom upozorňujú na nenapraviteľné demografické zmeny v Nemecku, s titulkom:

Integrácia bola včera: Nemecko je druhou krajinou s najväčším počtom prisťahovalcov na svete a pôvodní Nemci sa v dohľadnej budúcnosti pravdepodobne stanú početnou menšinou. A teraz?

Sprievodná fotografia zobrazovala skupinu štyroch mladých prisťahovalcov v kabriolete, ktorí sa usmievali do kamery s titulkom: “Oni budú mocní.”

V článku sa spomína na časy, keď pred príchodom “tých druhých” existovala “známa vlasť”, a vysvetľuje sa, že v Nemecku kedysi žilo len 500 000 cudzincov a krajina “patrila Nemcom”.

Tí poznali susedov. Človek rozumel, čo hovoria, čomu veria, čo večer podávajú. Bol tu pokoj. Hospodárstvo zázračne rástlo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Napriek tomu, že článok vykresľuje pokojnejšie obdobie pred masovou imigráciou, samotný článok nie je protiimigračný. Neskôr sa pokúša čitateľa presvedčiť, aby sa zamyslel nad tým, že Nemecko bolo takmer vždy krajinou prisťahovalectva, pričom uvádza Prusov, ktorí dovážali zahraničných robotníkov – napriek tomu, že takmer všetci títo robotníci boli Európania a kresťania.

V článku sa tiež tvrdilo, že Nemecko je “teraz bezpečnejšie ako kedykoľvek predtým”, hoci štatistiky ukazujú, že kriminalita za posledné desaťročie celkovo klesá, vraždy a skupinové znásilnenia sa zvyšujú a neúmerne veľký podiel z nich páchajú Nemci cudzinci. V roku 2022 dosiahol počet skupinových znásilnení rekordnú úroveň, pričom polovica podozrivých boli cudzinci.

Uverejnenie článku na sociálnych sieťach však vyvolalo rozruch na nemeckej politickej scéne, keď sa k nemu vyjadrili aktivisti na oboch stranách diskusie o prisťahovalectve.

“Prosím čo?” Poslanec Európskeho parlamentu za stranu Zelených Erik Marquardt napísal na Twitteri v reakcii na príspevok denníka Die Zeit.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Baba Vanga poradila 6 rád, ako získať peniaze a šťastie. Je to jednoduché

Príspevok na sociálnej sieti bol neskôr vymazaný a nahradený novou fotografiou, na ktorej sú zobrazené dve biele ženy a nápis: “Nemecko sa v posledných rokoch stalo druhou najväčšou imigračnou krajinou na svete bez toho, aby si to chcelo priznať.”

“Táto upútavka je takmer ešte horšia ako tá stará,” komentoval Marius Mestermann, novinár z Der Spiegel, a tento názor zdieľajú aj mnohí ďalší samozvaní liberáli.

Iní však publikáciu chválili za to, že upozornila na demografické zmeny v krajine, čo je nesporný fakt zhmotnený rekordnou mierou masovej imigrácie počas rokov liberálnej vlády.

Nemecká vláda je pripravená v tomto roku vynaložiť 36 miliárd EUR na politiku otvorených hraníc, a to aj napriek rastúcemu odporu voličov. Tento odpor verejnosti dokazuje nárast podpory protiimigračnej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD).

Nemecko naďalej zaznamenáva rekordný nárast počtu obyvateľov, pričom v roku 2022 prišlo takmer 1,5 milióna migrantov a v prvých troch mesiacoch roku 2023 pribudlo 163 000 nových migrantov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *