Migranti premenili nemecké mesto Plauen na no-go zónu

Plauen

Sasko sa vo všeobecnosti považuje za krajinu s najnižším počtom migrantov v Nemecku a komentátori a noviny sa roky vyhovárali na protiimigrantské nálady v regióne, keď ich tam žilo málo. Teraz je starosta mesta Plauen zúfalý, pretože v jeho meste stúpa kriminalita a násilie v dôsledku migrantov, ktorí ovládajú centrum mesta, obťažujú chodcov a páchajú závažné trestné činy vrátane prípadu pokusu o zabitie.

Starosta Steffen Zenner (CDU) hovorí, že „v centre nášho mesta sa opakovane objavujú škaredé scény násilia a fyzických potýčok“.

Pre denník Bild povedal, že „násilie spôsobujú najmä migranti“, ale zdôrazňuje, že „väčšina migrantov žijúcich v Plavne dodržiava zákon a poriadok“.

Prvý incident, na ktorý starosta upozorňuje, sa odohral 29. apríla pri rozsiahlej bitke na námestí Postplatz, ktorá šokovala obyvateľov centra mesta. Podľa polície sa do nej zapojili irackí, rumunskí a sýrski mladíci, pričom sa začalo vyšetrovanie vo veci nebezpečného ublíženia na zdraví.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Ďalšia scéna násilia sa odohrala nasledujúci týždeň, keď došlo k fyzickej potýčke medzi Severoafričanmi, Kurdmi a Arabmi, tentoraz v tanečnej sále v Plauen. Nasledujúci deň si znepriatelené strany išli urovnať konflikt na námestie Postplatz, kde Sýrčan bodol Iračana. Útok nožom bol takmer smrteľný, záchranná služba len ťažko zachránila mužovi život.

V 65-tisícovom meste sa miestni obyvatelia podľa denníka Bild čoraz častejšie vyhýbajú centru mesta. Podniky sa sťažujú, že im v dôsledku násilia klesajú tržby, a zamestnanci využívajú zadné východy, aby sa vyhli davom migrantov, ktorí okupujú centrum. Bild teraz opisuje túto oblasť ako „no-go zónu“ pre mnohých ľudí, ktorí tam žijú a pracujú.

Starosta Zenner teraz vyzýva na „horné hranice prisťahovalectva, ako aj na európske a vnútroštátne bezpečnostné opatrenia na hraniciach, ktoré by boli nadnárodné a zosúladené“. Starosta hovorí, že 40 percent migrantov, ktorí nie sú Ukrajincami, má v meste príkaz na deportáciu, ale nie sú vyhostení. Nemecko je známe nižšou mierou deportácií, a to aj v prípade odsúdených migrantov. Ako informoval Remix News v roku 2021, migranti s príkazom na deportáciu spáchali v Sasku v roku 2020 2 500 trestných činov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prví Slováci v Chorvátsku hlásia astronomické ceny. Neuveríte, koľko zaplatili

Parlamentná skupina Alternatívy pre Nemecko (AfD) v Sasku tvrdí, že CDU, ku ktorej Zenner patrí, je súčasťou problému. Saský minister vnútra Armin Schuster (CDU) podľa AfD opakovane zlyhal pri riešení krízy.

S podobnými problémami, ktoré sa týkajú verejného poriadku a kriminality zo strany rastúceho počtu prisťahovalcov v Nemecku, sa stretávajú aj iné nemecké mestá vrátane „zeleného“ univerzitného mesta Freiburg, ktoré v minulom roku zažilo výtržnosti a scény násilia.

2 Replies to “Migranti premenili nemecké mesto Plauen na no-go zónu

  1. 🎲 VÝZVA !! Adresovaná je poslancom európskeho parlamentu: „Vážení poslanci-europoslanci, vzľadom na vývoj situácie na východ od Slovenska, čokoľvek doposiaľ, čo sme urobili pre zlepšenie tejto situácie v rámci únie bolo a aj je stále málo. Žalostne málo. Všetko doposiaľ vykonané, materiálna pomoc, finančná pomoc únie ako takej, to všetko je málo. Jasne sa ukazuje, že je potrebné posilniť morálny faktor osobného príkladu postoja konkrétnych poslancov. Výzva znie: „Každý jeden morálne vyspelý poslanec parlamentu, ktorému leží na srdci osud Ukrajiny, Európy a vyspelej západnej civilizácie, okamžite začne prispievať na pomoc Ukrajine štvrtinou svojho platu na verejne viditeľnom transparentnom účte až do ukončenia konfliktu“. Niet inej cesty ako prejaviť hĺbku svojej úprimnej oddanosti veci a starosti o osud planéty, ako osobnou obetavosťou v tomto čase … 🌿

  2. 🎲 Čo je to za hovädina tvrdiť napadnutému, že väčšina týchto dlhodobých turistov sa správa slušne. Čo to je? Jeden z nožom v ruke stačí, jeden. Koľkokrát jedného potrebujete, aby Vás okradol, znásilnil alebo podrezal? Ale väčšina bude slušná ..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *