Mobilom dokážete ešte v obchode zistiť, či sú vajíčka čerstvé. Viete to urobiť všetci

vajicka

Ako skontrolujem, či sú vajcia pokazené? Je možné to overiť ešte pred nákupom? Ukázalo sa, že je to možné. Vysvetlíme vám, ako to urobiť.

Neexistuje horší zápach ako zápach pokazených vajec. Za túto hroznú arómu je zodpovedná chemická zlúčenina nazývaná sírovodík. Zápach pretrváva ešte dlho po rozbití pokazeného vajca. V nasledujúcom článku vám vysvetlíme, ako rozpoznať pokazené vajcia.

Ako zistíte, či sú vajcia pokazené?

Vajcia, ktoré sa nachádzajú na trhoch, musia prejsť mnohými testami. Stáva sa však, že počas prepravy alebo v dôsledku nevhodného skladovania sa niektoré z nich pokazia, čím sa stanú nevhodnými na konzumáciu. Našťastie to môžete skontrolovať – a môžete to urobiť ešte v obchode. Stačí vytiahnuť smartfón a neskôr zapnúť baterku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chyba pri pestovaní uhoriek a paradajok. Mnohí ju v tejto sezóne urobili

Potom vyberte vajce z kartónu a priblížte k nemu baterku. Ak je viditeľný žĺtok, je to znamenie, že vajce je čerstvé. Ak sa však lúč svetla „zastaví“ vo vajíčku, je to znamenie, že držíte pokazený exemplár. Týmto spôsobom skontrolujte všetky vajcia v balení. Takto si môžete byť istí, že kupujete čerstvé vajcia.

Ako môžem skontrolovať čerstvosť vajec doma?

Čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre nákup vajec z miestnych fariem. Sú nielen chutnejšie a väčšie, ale aj hodnotnejšie. Získavame tiež istotu, že chované sliepky majú dôstojné životné podmienky. Často si kupujeme tucet alebo dokonca niekoľko desiatok takýchto vajec. Nie vždy je možné spotrebovať ich v priebehu niekoľkých dní. Zaujíma vás, či sú vajcia ešte vhodné na konzumáciu? Vykonajte rýchly test. Do pohára nalejte vodu a potom doňho vhoďte vajce.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zalejte stopky z čerešní vodou a toto sa začne diať s vašim telom

Čerstvé vajce okamžite klesne na dno. Skazené bude plávať na hladine. Ak chcete predĺžiť čerstvosť vajec, vložte ich po kúpe do chladničky. Tam vydržia až mesiac. Tento trik použite vždy, keď máte pochybnosti o tom, či sú vajcia ešte čerstvé. Nezabudnite, že ak zjete pokazené vajce, môžete sa vystaviť riziku nákazy salmonelou. To si vyžaduje hospitalizáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *