Moja mama už dávno nepoužíva do šalátu hrášok z konzervy. Vyberá si inú lepšiu ingredienciu

pexels saurabh wasaikar 435798

Zeleninový šalát sa objaví na mnohých veľkonočných stoloch. Moja mama bez konzervovaného hrášku. Aj keď si mnohí nevedia predstaviť zeleninovú polievku bez hrášku, existuje lepší produkt, ktorý sa chuťou zeleninovej pochúťky dokonale zladí s majonézou.
 

Najlepšie ingrediencie do zeleninového šalátu

V šaláte pripravovanom nielen na sviatky nesmú chýbať zemiaky, mrkva, zeler, petržlen a vajíčka. Veľa ľudí pridáva aj pór alebo cibuľu a hrášok z konzervy.

To posledné podľa maminho názoru kazí chuť zeleninového šalátu pre nepríjemnú vôňu a lepkavú konzistenciu. Namiesto toho si vyberie iný produkt. Hovorí, že to sedí oveľa lepšie a je ťažké s ňou nesúhlasiť. Neskôr sa v materiáli dozviete, čo to je a ako ho používať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady


pexels karolina grabowska 4963937

Hrášok na zeleninový šalát je nevyhnutný

Vyberajte si však mrazený hrášok a nie obľúbený a možno aj ľahšie dostupný hrášok z konzervy. Hoci je konzerva stále plnohodnotnou zeleninou, bude mať všetky výhody. Dôležité je, že chutí trochu inak ako mrazené jedlo , ktoré je ako čerstvo vylúpaný hrášok skladovaný v chlade.

Mnoho ľudí si však vyberá plechovku, ktorá sa im zdá jednoduchšie „používať“. Stačí , ak mrazený zelený hrášok ponoríte na 3 minúty do porcie vriacej vody a potom zalejete studenou vodou, aby stuhol a získal intenzívnu zelenú farbu. To moja mama vždy robí. Takýto hrášok sa hodí nielen do zeleninových jedál.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neskladujte chlieb v chlebníku ani v mrazničke. Na tomto mieste mu je najlepšie

Ďalšie triky na prípravu lahodného zeleninového šalátu

Moja mama si ikonickú lahôdku nevie predstaviť bez výrazných doplnkov. Takže vždy pridávam vyžmýkané a nadrobno nakrájané nakladané uhorky a cibuľu. Oparí ho, aby nebol príliš tvrdý a nedominoval v zeleninovom šaláte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *