Moskva urýchlene sťahujú jadrové zbrane z vlastného územie. Situácia je viac ako vážna

jadrove hlavice rusko

Rusi vykonávajú urgentnú evakuáciu jadrovej munície zo skladu v Belgorodskej oblasti. Deje sa tak na pozadí operácie ruského dobrovoľníckeho zboru.

Informovala o tom agentúra RBC-Ukrajina s odvolaním sa na vyhlásenie Andrija Jusova z Hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany v televíznom maratóne.

Jusov uviedol, že na informáciách o evakuácii z pohraničných osád Belgorodskej oblasti a zničení ruských Mi-8 v regióne je „veľa pravdy“.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nové vysoké pokuty pre turistov v Chorvátsku. Slováci to robia často

„Existujú aj iné informácie o evakuačných opatreniach. Zariadenie Belgorod-22, ktoré je skladom jadrovej munície, Rusi urýchlene evakuujú aj z oblasti pri Graivorone (mesto na hranici s Ukrajinou – pozn. red.),“ povedal Jusov.

Rusi urgentne evakuujú sklad jadrovej munície v Belgorodskej oblasti – GURPHOTO: Areál Belgorod-22 na mape.

Potvrdil tiež, že v lokalite Belgorod-22 sa nachádzajú taktické jadrové zbrane.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Podľa Jusova všetko, čo sa teraz deje na území Ruska, je vnútorný konflikt. Na operácii sa zúčastňujú ruskí občania, ktorých už podporili aj ďalší obyvatelia pohraničných území Belgorodskej oblasti.

2 Replies to “Moskva urýchlene sťahujú jadrové zbrane z vlastného územie. Situácia je viac ako vážna

  1. Gubernátor Belgorodskej oblasti upozorňuje že ide ohľadne tohto regiónu mohutná dezinformačná kampaň, pokus spôsobiť paniku,že sa evakuujú obyvatelia , vyzýva neveriť fejkom a upozorňuje, že nikto nebol zranený ani zabitý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *