Muž si doma vytvoril zdroj tepla len zo sviečok a hlineného kvetináču

sviecky ohrievac 1

Na Slovensko sa natrvalo vrátila zima. Mínusové teploty nám pripomenuli jednu vec – zima dokáže poriadne znepríjemniť život. Šmykľavé chodníky a zamrznuté čelné sklá áut nie sú ničím v porovnaní s rastúcimi nákladmi na vykurovanie budov počas treskúcich mrazov.

Dá sa nejako vykurovať dom? Ušetrí tento proces peniaze? Dá sa táto metóda použiť v každom dome? Na tieto otázky vám odpovieme v tomto článku.

Ako môžete dom opätovne vykurovať a prečo sa to oplatí?

Slabé mrazy, ktoré v posledných dňoch zasiahli našu krajinu, nám pripomenuli, aká krutá môže byť poľská zima. Obzvlášť silno to zasiahlo všetkých majiteľov rodinných domov, ktorí museli zrazu priložiť do svojich sporákov, čím sa výrazne vyčerpali ich zimné zásoby vykurovacích materiálov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Potraviny, ktoré by ste nemali pred prípravou umývať

Existuje preto účinný spôsob, ako vykurovať dom tak, aby ste zmenu teploty až tak nepocítili? Tu je niekoľko šikovných trikov, ktoré môžete použiť takmer v každej budove.

Ako si jednoducho vyhriať dom?

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako si doma vyhriať „štyri steny“? Ukázalo sa, že na to, aby ste si doma urobili teplejšie, stačí hlinený kvetináč a sviečky. Ako si ho však pripravíte?

Stačí si pripraviť čistý hlinený kvetináč, pod ktorý umiestnite zapálené sviečky. Teraz už len stačí chvíľu počkať, kým sa prejavia fyzikálne zákony.

Po chvíli začne cez otvory v kvetináčy prúdiť teplý vzduch a hlinený hrniec, fungujúci ako termoska, bude ešte dlho vyžarovať teplo do vášho domova.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Na toto slúžia kefy na pohyblivých schodoch. Nie sú určené na čistenie

Ako vyhrievate svoj domov? Je to vôbec účinné?

Domáce ohrievače z kvetináčov a sviečok sú skvelým patentom na to, ako si počas chladných zimných večerov zohriať domov. Je to však naozaj účinný spôsob, ako udržať v dome príjemnú teplotu?

Ukazuje sa, že áno. Hoci tento spôsob nie je vhodný ako alternatívny zdroj vykurovania domácnosti, dokáže príjemne spríjemniť večer pri sledovaní filmov alebo neskorej práci pri počítači, pretože lokálne dodáva pocit tepla a vytvára príjemnú atmosféru podobnú tej, ktorú vytvára krb v byte.

Pozrite si videonávod, ako na to:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *