Muž ukázal trik, ako úplne ľahko ošúpať zemiaky. Ľahšie to nemôže byť

zemiakova supka

Šúpanie zemiakov môže byť náročná a veľmi zdĺhavá úloha, najmä keď sa snažíte pripraviť obed alebo večeru pre celú rodinu. Našťastie existujú účinnejšie metódy, ako tento proces urýchliť a dokonca z neho urobiť zaujímavú činnosť.

Efektívne lúpanie varených zemiakov

Jedným z najefektívnejších spôsobov, ako sa zbaviť šupky na varených zemiakoch, je použiť dopredu narezaný zemiak. Pred varením jednoducho urobte ľahký rez okolo stredu zemiaka. Tento rez by nemal byť príliš hlboký, len taký, aby mierne prenikol cez šupku. Po uvarení sa šupka ľahko a rýchlo odstráni, takmer ako keby ste odlupovali čiapočku na oboch koncoch zemiaka. Táto technika výrazne zjednodušuje proces a je ideálna na varenie veľkého množstva zemiakov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte po jedle plné naduté brucho? Začnite piť túto bylinku

Aj surové zemiaky sa dajú rýchlo ošúpať

Pre tých, ktorí uprednostňujú škrabanie surových zemiakov, existuje aj trik, ktorý tento proces zefektívni. Namiesto bežnej škrabky s pevnou čepeľou skúste použiť škrabku s pohyblivou čepeľou. Táto škrabka sa lepšie prispôsobí tvaru zemiakov a škrabanie je rýchlejšie a jednoduchšie. Aby ste zabránili otáčaniu zemiakov pri škrabaní, zapichnite do jedného konca zemiaka vidličku a zemiak o ňu oprite. Takto získate stabilnú oporu a môžete šupku odstrániť rýchlejšie a pohodlnejšie.

Používanie zemiakových šupiek

Ak sa rozhodnete ošúpať zemiaky pred varením, šupky nevyhadzujte. Môžu slúžiť ako vynikajúce hnojivo pre vašu záhradu. Využiť môžete aj vodu, v ktorej sa zemiaky varili. Tento vývar obsahuje cenné látky, ktoré sa zo zemiakov uvoľnili počas varenia. Vývar môžete použiť ako základ do polievok alebo omáčok, čím získate nielen výbornú chuť, ale aj všetky vitamíny a minerály, ktoré by sa inak stratili.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať niečo, na čo sme boli celé roky zvyknutí a denne to používali

Tieto spôsoby šúpania zemiakov nielenže šetria čas a znižujú námahu, ale prinášajú aj ďalšie výhody, a to v kuchyni aj v záhrade. Vyskúšajte tieto tipy a uvidíte, ako dokážu premeniť obyčajnú úlohu, akou je šúpanie zemiakov, na efektívnu a uspokojujúcu činnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *