Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod

macka vencenie

Podľa mnohých ľudí si mačky chodia vlastnými cestičkami, ale často ich možno nájsť na prechádzkach. To vyvoláva dosť pochybností. Podľa verejnosti by mačky mali chodiť voľne alebo vôbec neopúšťať svoje domovy, čo spôsobuje protichodné názory. Nemali by mačky chodiť von?

Ak ste šťastným majiteľom mačky, určite ju radi beriete na prechádzky, ale príliš sa nezamýšľate nad tým, či na ne vaša mrouskačka chodí rada. Internet sa hemží najrôznejšími radami, ale aj názormi na chodenie s mačkou von. Skôr ako sa chopíte vodítka, radšej si tento nápad aspoň dvakrát premyslite.

Je v poriadku venčiť svoju mačku?

Mnohí majitelia mačiek si túto každodennú rutinu pochvaľujú, ale pre zviera to vôbec nie je dobré. Domáce mačky, ktoré nezažili život vo voľnej prírode, majú svoju vlastnú povahu, ale aj inštinkty. Mnohé mrouskačky si nerady nasadzujú obojok a vodítko, čo považujú za veľmi stresujúce a trápne. Mačky si môžu zvyknúť chodiť von, ale vtedy, keď ich to odmalička učili, inak sa spoločným prechádzkam vyhýbajú ako moru.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Majitelia áut si pred letom dávajú uterák na prístrojovú dosku. Zvyšuje to hodnotu auta

Oplatí sa brať mačku von? Je dôležité si uvedomiť, že mačka nie je pes, ktorý bude veselo poskakovať pri pohľade na vodítko. Prirodzene nepotrebuje chodiť von každý deň. Z tohto dôvodu je oveľa lepšie nechať ho doma, ale to nie je jediný argument, ktorý stojí za to poznať. Purkyne sú dravce, ktoré sa rady hrajú a predovšetkým lovia. Ak mačka opustí dom, hľadá zábavu na uspokojenie svojich prvotných potrieb, a tak často útočí na zvieratá, ktoré sú cenné pre ekosystém alebo sú pod ochranou.

Ak ste zástancami toho, aby ste svoju mačku nechali voľne behať, môžete to trpko oľutovať. Váš huňatý priateľ si nenájde cestu v prostredí, na ktoré nie je prispôsobený. Autá, ale aj iní predátori a možnosť nákazy chorobami sú len špičkou ľadovca, pokiaľ ide o prechádzky vašej mačky osamote.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Je v poriadku chodiť s mačkou na vodítku?

Mačky nemajú rady vodítko, obojok alebo postroj, ktorý ich výrazne obmedzuje a obmedzuje ich slobodu. V ideálnom prípade by mali byť na prechádzky zvyknuté od 3 mesiacov, ale mačacia povaha sa nedá tak ľahko oklamať. Ak ste absolútne odhodlaní zoznámiť mačku s pobytom vonku, uistite sa, že to nebude trvať príliš dlho, a ideálny by bol oplotený priestor. Nie každý majiteľ mačky má takúto možnosť, ale priateľské prostredie sa dá pre vašu mačku vytvoriť aj na balkóne alebo terase. Na to sa budú hodiť ochranné siete alebo kryty na balkóny.

One Reply to “Venčiť mačku vonku vôbec nie je v poriadku. Toto je dôvod”

  1. Ja ti neviem…
    Mam kocura jar,jesen sedi na balkone a sem tam sa pyta von. Zima ani na balkon nejde a v lete sa pyta von aj 2x (tym pyta myslim to ze skace na vchodove dvere ). Caka kedy dostane voditko a ide sa von. Poobzera sa, podla nalady sa poprechadza ale vacsinou zalezie pod ker a tam sedi a caka co a pohne. Ma uz 9rokov a takto to chodi rok co rok. Jo a este ma tah pyta sa na balkon zisti ako je vonku a potom uteka ku vchodovym dveram. Je to sranda 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *