Muž v Michalovciach mohol zastreliť celú rodinu pre finančné problémy

Untitled 7 1

Obyvatelia domu na sídlisku Východ zavolali políciu po tom, čo počuli výstrely. Keď vošli do bytu, našli v ňom ležať štyri mŕtve telá.

Podľa českého kriminalistu a inštruktora sebaobrany Pavla Houdka mohli byť spúšťačom tohto ohavného činu finančné problémy, píše Plus 7 Dní „Spôsob, akým muž zabije ženu a deti, ak sú jeho vlastné, môže skutočne poukazovať na finančné problémy ako motív. Je to typické. V tomto prípade muž údajne obchodoval na burze a prišiel o peniaze. Jeho problémy mohli byť také vážne, že sa ocitol v psychickom stave, v ktorom nevidel iné riešenie, ako ukončiť život svojej rodiny a nakoniec aj svoj vlastný,“ hovorí Houdek.

Ďalším spúšťačom mohlo byť rozhodnutie jeho manželky opustiť ho. „Vidí len to, že prišiel o peniaze a teraz prichádza o rodinu, a nevidí iné východisko,“ vysvetľuje.

Podľa medializovaných informácií Stanislav vlastnil strelnú zbraň legálne. Houdek upozorňuje, že „psychologické testy sa pri strelných zbraniach nerobia vždy“, a poznamenáva, že prítomnosť zbrane v domácnosti môže rodinné problémy ešte prehĺbiť. „V kriminológii máme teóriu, ktorá hovorí, že ak má niekto na dosah zbraň, môže kedykoľvek ísť do trezoru a zabiť. Ak by sa vyskytla prekážka a museli by si zbraň zaobstarať alebo niekam ísť, čo by trvalo nejaký čas, tieto emócie môžu opadnúť a osoba môže získať úplne iný pohľad na situáciu,“ vysvetľuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Alkohol a cigarety pôjdu pekne hore! Vláda schválila vyššie dane, pripravte sa

Aj preto sa prítomnosť strelných zbraní v domácnosti v kriminalistike všeobecne považuje za rizikový faktor. „Existuje trikrát väčšia pravdepodobnosť, že k tomuto typu trestného činu dôjde v domácnosti, kde je prítomná strelná zbraň.“ Houdek nevylučuje ani možnosť, že tragédii mohlo predchádzať domáce násilie. „Takýto druh činu sa označuje ako vražda ženy. Aby sa to stalo z ničoho nič, že medzi sebou nemali žiadne problémy a toto bol prvý prípad, je veľmi nepravdepodobné,“ uzatvára.

V utorok podvečer sa na sídlisku v Michalovciach strieľalo a na mieste bolo niekoľko obetí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tu je 9 najšpinavších vecí vo vašej kuchyni, ktoré radšej hneď umyte

Televízia JOJ uvádza, že v byte mali prísť o život štyri osoby.

Na mieste zasahuje polícia aj zdravotníci.

Jedna z verzií je tá, že muž zastrelil manželku a dve deti a potom obrátil zbraň proti sebe, uvádzajú tvnoviny.sk

Policajtov a záchranné zložky mali zavolať susedia, ktorí počuli výstrely. Pri telách obetí mali nájsť aj list, čo presne však bolo jeho obsahom, nie je známe. Žiadne oficiálne informácie zatiaľ polícia neposkytla.

K prípadu sa už stručne vyjadrila aj polícia na sociálnej sieti:

„MIMORIADNA TRAGÉDIA V MICHALOVCIACH: 4 MŔTVE OSOBY V BYTE, POLÍCIA NA MIESTE VYKONÁVA PRVOTNÉ ÚKONY

Nateraz môžeme potvrdiť, že v jednom z michalovských bytov boli nájdené 4 telá bez známok života.

Prosíme o rešpektovanie toho, že polícia je na mieste, kde vykonáva potrebné prvotné úkony.

Bližšie ani podrobnejšie informácie preto v tejto chvíli nemôžeme poskytnúť, urobíme tak hneď, ako to situácia dovolí.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *