Na fľašu pripevnite vatovú tyčinku. Zachránilo to už veľa kvetov

kvety

Čo by ste mali urobiť so svojimi rastlinami, ak ste na niekoľko dní mimo domova? O pomoc vôbec nemusíte žiadať svojich priateľov. Namiesto toho si pripravte ušnú tyčinku a upevnite ju pomocou plastovej fľaše. Pomocou nich zachránite svoje rastliny pred vyschnutím.

Na internete nájdete množstvo trikov na starostlivosť o rastliny. V každom z nich sa dočítame, aké dôležité je správne zalievanie plodín. Ale čo ak sme mimo domova a nemáme možnosť sa o ne postarať? V takýchto situáciách príde vhod spôsob s ušnou tyčinkou a fľašou.

Pripravte si ušnú tyčinku a fľašu. Pomôže vám to zabudnúť na zalievanie rastlín.

O zaujímavý trik na zalievanie rastlín sa podelil influencer creative_explained. Do dnešného dňa bol jeho príspevok na Instagrame zobrazený už viac ako 460 000-krát. Muž vo videu ukázal, ako vytvoriť automatický systém na zavlažovanie rastlín pomocou tyčinky do uší a plastovej fľaše.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je šetrnejšie umývanie riadu v umývačke či ručne? Ostanete pekne šokovaní

Okrem týchto predmetov budete potrebovať ešte niekoľko doplnkov, napríklad špáradlo alebo čínske paličky, lepiacu pásku a nôž. S týmito predmetmi budete môcť ísť na dovolenku bez toho, aby ste sa museli starať o zalievanie kvetov. Ako si pripravíte jednoduchý strojček?

Ako si pripraviť strojček na zalievanie rastlín? Zaberie to len minútu

Na začiatok urobte do uzáveru malý otvor. Potom fľašu uzavrite a cez vzniknutý otvor pretlačte ušnú tyčinku. Mala by zablokovať celú medzeru. Potom pomocou lepiacej pásky prilepte na fľašu dlhé špáradlo alebo paličku. Tyčinka by mala presahovať niekoľko centimetrov nad hrdlo fľaše.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je najlepšia finta proti slimákom v našich sadeniciach

Potom do nádoby nalejte vodu. Otočte karafu a vložte ju do hrnca. Každých niekoľko sekúnd bude cez ušnú tyčinku kvapkať kvapka. Týmto spôsobom udržíte pôdu, v ktorej je rastlina zasadená, stále vlhkú.

Influencer tiež zdôraznil, že dĺžka času, počas ktorého bude zariadenie zalievať rastliny, závisí len od veľkosti fľaše. Podľa neho v prípade 500 mililitrovej fľaše možno kvety polievať viac ako týždeň. Tento trik potešil mužových fanúšikov. V sekcii komentárov sa mnohí ľudia priznali, že metódu vyskúšali a funguje perfektne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *