Na šedivé vlasy používajte bobkový list. Budete prekvapení účinkami

sedive vlasy

V živote každého z nás príde chvíľa, s ktorou sa skôr či neskôr musíme zmieriť. Sivé vlasy sú nočnou morou, ktorá postihuje každého a, bohužiaľ, pohlavie alebo vek sú druhoradé.

Našťastie neexistujú problémy, ktoré by sa nedali vyriešiť domácimi prostriedkami. Dokonalým liekom na šedivé vlasy sú… bobkové listy? Ste prekvapení? Pozrite si náš patent.

Použitie bobkových listov

Povedať, že bobkové listy majú mnoho spôsobov použitia, je ako nepovedať vôbec nič. Sú dokonalým doplnkom k aromatickým omáčkam, dobre fungujú ako osviežujúce vonné tyčinky alebo dokonca pomáhajú liečiť bolesti hlavy a kašeľ.

Bobkové listy sú tiež dôležitou zložkou mnohých výrobkov na starostlivosť o tvár, vlasy a telo. Vďaka svojim protizápalovým a čistiacim vlastnostiam sa používajú aj v pleťových tonikách, kúpeľových mliekach alebo kondicionéroch na vlasy. Vedeli ste, že?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo sa stane s kávou, keď si ju ohrejete v mikrovlnke. Toto by ste mali vedieť

Bobkové listy pôsobia proti šediveniu vlasov

Prekvapí vás, že bobkové listy pôsobia proti šediveniu vlasov? Pravdepodobne oveľa menej ako na prvý pohľad. Ukazuje sa, že v bobkových listoch sa nachádzajú účinné látky, ktoré majú významný vplyv na farbu vlasov.

Množstvo antioxidačných zložiek, minerálov a vitamínov obsiahnutých v bobkových listoch spomaľuje proces šedivenia vlasov, zatiaľ čo eugenol stimuluje vlasové folikuly a podnecuje ich k produkcii nových vlasov.

Za samotnú farbu vlasov je však zodpovedný mangán obsiahnutý v bobkových listoch, ktorý je potrebný na tvorbu melanínu vo vlasových vláknach. Otázkou je, ako z bobkových listov získať všetky tieto cenné stopové prvky?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete najsilnejšiu zeleninu? Nakŕmte ju špeciálnym hnojivom, ktoré si vyrobíte sami

Tento oplach dokáže zázraky

Najjednoduchším spôsobom, ako využiť bohatstvo živín obsiahnutých v bobkových listoch, je pripraviť si z nich oplach na vlasy. Stačí, ak do hrnca vložíte niekoľko bobkových listov, zalejete ich vodou a privediete do varu.

Potom znížte teplotu a vývar varte asi 20 minút. Po tomto čase počkajte, kým odvar vychladne, preceďte ho a máte hotovo. Tento odvar aplikujte na vlasy hneď po umytí a pozorujte prekvapivé účinky.

Ak budete oplach používať pravidelne, šediny zmiznú rýchlejšie, ako si myslíte. Bol niekedy boj proti nežiaducim prameňom jednoduchší?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *