Najlepší spôsob ako sa zbaviť buriny vo vašej záhrade

burina 1

Čakajú nás jarné práce v záhrade, čo znamená, že okrem ostrého strihania kríkov nás čaká aj prekopávanie pôdy. Po zime sa na našich záhonoch a záhonoch ako prvá objavuje burina, proti ktorej sa každý snaží bojovať. Použitie chemických prostriedkov nikdy nie je dobrým riešením, a preto sa mnohí obracajú na lopatu. Je to najlepší spôsob, ako sa zbaviť buriny v záhrade?

Mnohí záhradkári chcú už na jar prekopávať pôdu, aby sa zbavili buriny, ktorá v nej rastie. Burina je naším najväčším nepriateľom a tam, kde sa objaví, berie rastlinám prístup k minerálnym látkam. Z tohto dôvodu je najjednoduchšie vziať do ruky lopatu a meter po metri zničiť klíčiacu burinu. Málokto si uvedomuje, že naše úsilie môže byť kontraproduktívne. Stimuluje kopanie burinu?

Odstráni kopanie pôdy vo vašej záhrade burinu?

Pred novým vegetačným obdobím je dôležité pripraviť pôdu pre sadenice a okrem hnojenia je na to výborným spôsobom aj prekopávanie pôdy. Prekopávanie má mnoho výhod, predovšetkým prevzdušňuje pôdu a robí ju priepustnou pre vodu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slováci našli využitie umývačky. Dávajú do nej topánky

Okrem toho sa tým ničia prezimujúce larvy škodcov a priťahujú sa prirodzení živitelia pôdy v podobe dážďoviek. Táto úprava je tiež najjednoduchším spôsobom, ako sa v záhrade zbaviť buriny, ktorá je pri pestovaní rastlín pomerne veľkým problémom.

Uvoľnenie pôdy v záhrade nemusí byť pre burinu vôbec smrteľné a navyše jej len pomôže rásť. Semená buriny sú veľmi často hlboko pod zemou, a keď ich vytiahnete na povrch, začnú veľmi rýchlo rásť. V dôsledku toho im namiesto toho, aby sme ich zničili, len pomôžeme, aby nám sťažili život. Okopávanie záhrady môže spôsobiť, že semená burín zatlačíme do teplej pôdy a po vystavení teplote začnú klíčiť, čo nás privedie do bielej horúčky. Ako sa zbaviť buriny z pôdy? Na to existuje patent.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Napadlo by vás to? Týmto vyčistíte vodný kameň, ako úplný profesionál

Čo je dobré na burinu?

Namiesto hrabania je oveľa lepším riešením na burinu mulčovanie. Určite vás zaujíma, čo dať pod zem, aby burina nerástla? Najlepšie je použiť hrubšiu vrstvu mulča, ktorá burine odreže prístup k svetlu, čím sa výrazne oslabí jej rast a predovšetkým korene.

Z tohto dôvodu by náš mulč na burinu nemal mať menej ako 10 cm. Jednorazové ošetrenie nevyrieši náš problém len za jednu sezónu. Ak sa rozhodnete použiť mulčovanie na burinu v záhrade, musí ísť o systematické ošetrenie, aby mala metóda šancu fungovať. Tým sa prirodzene a predovšetkým účinne vymetie burina z pôdy na dlhý čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *