Na Slovensko mieri extrémne letné počasie. Toľkoto stupňov už v nedeľu

leto slnko teplo horuco

Meteorologické predpovede na najbližšie mesiace naznačujú, že Slovensko by mohlo zažiť jedno z najteplejších období v histórii meraní. Britskí odborníci varujú pred vlnami horúčav, ktoré by mohli v nasledujúcich týždňoch a mesiacoch zasiahnuť Európu.

Zdroje ako denník Mirror informujú o „mega vlnách“ horúčav, ktoré sú očakávané už v apríli. Meteorológovia tento teplotný nárast pripisujú klimatickým zmenám a upozorňujú na vplyv meteorologického javu El Niño, ktorý by mal byť v roku 2024 obzvlášť citeľný.

Profesor Adam Scaife z Met Office podotýka, že podľa predpovedí by mohol byť rok 2024 rekordne teplým rokom. „V súlade s aktuálnymi modelmi predpovedí Met Office má tento rok silný potenciál pobiť rekordy v teplotách,“ uvádza.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete dokonale urobiť volské oká bez vytečenia? Pridajte kvapku tohto

S príchodom letných mesiacov sa teploty na Slovensku výrazne zvýšia. Portál iMeteo.sk predpovedá, že teplé, jarné počasie sa už počas tohto týždňa zmení na letné. Teploty by mohli už cez víkend prekročiť hranicu +25 °C, čím oficiálne zavíta leto na naše územie.

V priebehu víkendu sa očakáva zlepšenie počasia vďaka výbežku vyššieho tlaku vzduchu, ktorý prinesie stabilnejšie a slnečnejšie počasie. Teplý vzduch od juhozápadu zvýši teploty až na +27 °C na juhu Slovenska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte štipku do vody a premiešajte. Doplníte nedostatky a rehydratujete svoje telo

„Veľmi teplé počasie by malo na Slovensku pokračovať aj na začiatku budúceho týždňa, s množstvom slnečných lúčov a teplotami stále nad +25 °C,“ hovorí iMeteo. Zmena počasia sa predpokladá až s príchodom studeného frontu západnou Európou počas utorka.

Meteorológovia a experti tak apelujú na verejnosť, aby bola pripravená na nadchádzajúce teplé obdobie a prijala potrebné opatrenia na ochranu pred vysokými teplotami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *