Na Slovensko sa vracia sneh. Vieme kde napadne

pocasie sneh

Počasie na Slovensku prežíva radikálnu zmenu, ktorá ukončuje doteraz príjemné letné dni. Podľa meteorologického portálu iMeteo sa nám blíži studený front, ktorý už dnes večer môže priniesť na severnú časť krajiny prvé búrky.

Táto zmena však bude len predzvesťou oveľa výraznejších javov, ktoré nás čakajú v nasledujúcich dňoch.

Meteorológovia varujú, že po prechode frontu bude nasledovať prudký pokles teplôt. V pondelok sa očakávajú búrky a výdatné zrážky, ktoré spustí práve prichádzajúci chlad.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Čučoriedky budú chutiť ako nikdy predtým. Skúste trik s hnojivom

Zima sa tak na území Slovenska vráti vo veľkom štýle, pričom v utorok by mali teploty klesnúť o viac ako 15 °C, s maximálnymi hodnotami iba od +6 do +15 °C.

„Veľmi chladné počasie sa udomácni nielen v nadchádzajúcich dňoch, ale ochladenie sa dotkne aj nočných teplôt, ktoré padnú hlboko pod bod mrazu,“ upozorňuje portál iMeteo. Očakáva sa, že k návratu sneženia a mrazov dôjde už v najbližších dňoch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pridajte do kávy namiesto mlieka. Metabolizmus sa naštartuje a lenivé črevá začnú lepšie pracovať

Najprv sa sneženie vráti na slovenské hory, ale už vo štvrtok by mala hranica sneženia klesnúť na úroveň 600 metrov nad morom. V ranných hodinách sa v severnejších oblastiach očakáva ďalšie znižovanie tejto hranice, čo môže priniesť sneženie až do miest a obcí severného Slovenska. Od štvrtka by mala zima uchopiť kontrolu nad väčšinou územia vrátane nižších polôh, čo môže spôsobiť vážne problémy pre ovocinárov a poľnohospodárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *