Na Ukrajine vpálila raketa do paneláku, kde žijú ľudia

image 3 1

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že ruské sily útočia na obytné oblasti v Záporoží.

Zelenskyj na Twitteri uviedol: „Záporožie. Práve teraz sa strieľa na obytné štvrte, kde žijú obyčajní ľudia a deti. Toto sa nesmie stať „len ďalším dňom“ v Záporoží ani nikde inde na svete. Svet potrebuje väčšiu jednotu a odhodlanie rýchlejšie poraziť ruský teror a ochrániť životy.“

Zelenskyj tiež odsúdil útok bezpilotným lietadlom, pri ktorom neďaleko Kyjeva zahynuli štyria ľudia.

Rusko tvrdí, že posielanie uránovej munície na Ukrajinu by bolo „vážnou“ eskaláciou

Rusko varovalo pred „vážnou“ eskaláciou ukrajinskej krízy, ak Británia poskytne Kyjevu pancierovú muníciu, ktorá obsahuje ochudobnený urán.

„Je to krok k ďalšej eskalácii, a to vážnej,“ povedal minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Zelenskyj navštívil vojakov pri frontovom meste Bachmut

Prezident Zelenskyj v stredu navštívil ukrajinské jednotky v blízkosti frontového mesta Bachmut a odovzdal medaily vojakom, ktorí podľa neho hrdinsky bránia suverenitu svojej krajiny.

Na videozázname zverejnenom na sociálnych sieťach bolo vidieť ukrajinského lídra oblečeného v tmavej mikine a vojenských khaki nohaviciach, ako odovzdáva vyčerpane vyzerajúcim vojakom v bojovej výstroji ocenenia vo veľkom sklade

„Je mi cťou, že tu dnes môžem byť a odovzdať ocenenia našim hrdinom. Podať im ruku a poďakovať za ochranu suverenity našej krajiny,“ napísal Zelenskyj v aplikácii na zasielanie správ Telegram pod videozáznam.

Štyria ľudia zahynuli pri útoku ruského dronu neďaleko Kyjeva: .

Ukrajinskí predstavitelia uviedli, že pri útoku ruského dronu neďaleko Kyjeva zahynuli najmenej štyria ľudia.

Štátna pohotovostná služba na Telegrame uviedla, že pri nočnom útoku v stredu skoro ráno boli čiastočne zničené dva internáty a vzdelávacie zariadenie v meste Ržiškov, 40 míľ (64 km) južne od hlavného mesta.

Šéf regionálnej polície Andrij Nebytov uviedol, že po sérii výbuchov po tretej hodine ráno (01:00 SEČ), pri ktorých zahynuli štyria ľudia, bolo do nemocnice prevezených 20 ľudí a niekoľko osôb je stále nezvestných.

„Vidíme, že nepriateľ opäť zaútočil na civilnú infraštruktúru a zahynuli nevinní ľudia,“ povedal Nebytov a dodal, že jednou z obetí bol vodič sanitky, ktorý prišiel na pomoc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *