Na večer dajte čajové vrecúško na radiátor. Do rána pocítite účinok

caj

Trik s čajovým vrecúškom dokazuje, že domáci odpad môže byť veľmi užitočný. Keď si pripravíte čaj, je dobré si sušené čajové vrecúško uschovať. Bude sa vám doma hodiť minimálne niekoľkými spôsobmi.

Čajové vrecúško zvyčajne skončí v koši hneď po príprave nápoja. To je vážna chyba! Sušené čajové vrecúško sa môže ešte veľmi hodiť. Existuje jednoduchý trik, ktorý ho premení na lacný osviežovač vzduchu. A to nie je všetko. Tieto malé vrecúška môžete ešte využiť niekoľkými šikovnými spôsobmi.

Ako funguje trik s čajovým vrecúškom na radiátore?

Počas vykurovacej sezóny sa z použitého čajového vrecúška môže stať vynikajúci a úplne bezplatný osviežovač vzduchu. Po jeho vybratí zo šálky ho dobre vysušte. Potom ho položte na radiátor. Vplyvom tepla bude čaj vydávať intenzívnu vôňu, ktorá sa rýchlo rozšíri po celej miestnosti.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prísada, ktorú keď dáte do palaciniek, budete sa zalizovať za ušami

Oplatí sa ho použiť aj na iný účel. Umiestnite ho na radiátor v kuchyni alebo kúpeľni a aspoň čiastočne sa zbavíte problému s vlhkosťou a charakteristickým zápachom. To všetko vďaka tomu, že čaj (podobne ako káva) má schopnosť absorbovať vlhkosť.

Ako inak môžete čajové vrecúško v domácnosti využiť?

Čaj môže byť v niektorých prípadoch užitočný ako čistiaci prostriedok.

Mnohí ľudia radi používajú trik s čajovým vrecúškom na čistenie dreveného nábytku. Prevarte malé množstvo vody a vhoďte do nej niekoľko použitých čajových vrecúšok. Keď voda vychladne, vyberte čajové vrecúška. Do nálevu namočte handričku z mikrovlákna a vyčistite ňou drevený nábytok.

Takto môžete odstrániť nečistoty a osviežiť vzhľad svojho nábytku bez použitia drahých chemických prípravkov.
Čaj pomôže odstrániť aj stopy pripáleného jedla z riadu. Tento patent sa hodí, ak nechcete v domácnosti používať silné chemické látky. Vložte špinavé oblečenie do misky s horúcou vodou. Vložte do nej aj niekoľko použitých čajových vrecúšok a nechajte všetko niekoľko hodín pôsobiť. Po tomto čase by sa mala akákoľvek špina z riadu bez problémov odstrániť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obohacujte vaše rastliny v záhrade. Skúste prípravok z lekárne zmiešať s vodou

Ako funguje trik s čajovými vrecúškami ako hnojivo pre rastliny?

Čaj môže byť pre rastliny skvelým hnojivom. V tomto prípade ho musíte vylúhovať z čajového vrecúška a rozsypať ho okolo kvetov v kvetináčoch. Z rozdrvených lístkov sa uvoľní množstvo cenných živín, ktoré pomôžu vašim rastlinám lepšie rásť. Je to jednoduchý a lacný spôsob, ako podporiť ich rast.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *