Nad americkou základňou sa objavilo UFO. Po 20 rokoch dôstojník prelomil mlčanie

ufo v amerike

Približne pred dvoma desaťročiami sa nad vtedy aktívnou vojenskou základňou Vandenberg v Kalifornii udiala nevysvetliteľná udalosť, ktorá si po rokoch vynútila pozornosť nielen vojenských kruhov, ale aj verejnosti.

Jeff Nuccetelli, bývalý dôstojník amerického letectva, konečne verejne prehovoril o svedectvách spojených s pozorovaním obrovského červeného UFO, ktoré sa malo vznášať nad základňou a jeho svedkami boli viacerí vycvičení vojenskí profesionáli.

Táto udalosť, datovaná do roku 2003, bola prvýkrát oficiálne spomenutá na kongresovom vypočutí v júli, kde sa diskutovalo o neidentifikovaných anomálnych fenoménoch (UAP). Britský denník Daily Mail prirovnal jej význam k známym prípadom v oblasti UFO.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Bývalý stíhací pilot Ryan Graves poskytol údaje o pozorovaní z druhej ruky, ktoré sa týkali konkrétneho dátumu 14. októbra, kedy sa nad Vandenbergovou základňou vznášal tajomný červený objekt. Základňu v súčasnosti využíva spoločnosť SpaceX Elona Muska.

69ebac62 9d10 4da2 ab23 f00eac1a8c75

V podcaste Merged sa objavili aj výpovede Jeffa Nuccetelliho, ktorý potvrdil, že na daný deň sa UFO vrátilo. Hoci Nuccetelli nebol priamo na mieste udalosti, z vysielačiek počul zúfalé volania vojakov, ktorí objekt zaznamenali. Jeho výpoveď naznačuje, že sa jednalo o skutočný a závažný incident, pričom svedkovia – vycvičení muži so striktnými bezpečnostnými previerkami – popisovali pohyb objektu ako nepravidelný a jeho rýchle priblíženie k základni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Nuccetelli tiež informoval, že svedkami boli aj dodávateľov spoločnosti Boeing, ktorí objekt pozorovali v ten istý deň ráno. Ich svedectvá boli v súlade s popisom vojakov, opisujúcich objekt ako tichý, červeno svietiaci a veľký ako futbalové ihrisko.

Na záver svojej výpovede Nuccetelli uviedol, že v deň udalosti muselo objekt vidieť minimálne 80 ľudí a v súčasnosti sa usilujú o kontaktovanie ďalších potenciálnych svedkov. Táto udalosť zostáva zahalená rúškom tajomstva a otvára mnoho otázok týkajúcich sa bezpečnosti a monitoring neznámych objektov vo vzdušnom priestore.

0fba8a80 c6c4 4cb3 8c84 d1d4f8d94038

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *