Nad Kyjevom krúžia obrovské kŕdle vrán? Ľudia zdieľajú aj staré video, ktoré nie je z Ukrajiny

image 5

Ukrajinci na sociálnych sieťach zdieľajú videá, kde vrany a iné vtáky lietajú tesne blízko nad hlavným mestom krajiny.

Celý Kyjev zachvátili vtáky, ktoré veľmi tesne lietajú nad zemou. Na niektorých videách vidíme, ako letia tesne nad autami na diaľnici.

Aktualizácia: Minimálne jedno z videí nie je určite z Kyjeva, ale z Texasu presnejšie z mesta Houston. Natočené a pridané na Youtube bolo v roku 2017. Ďakujeme za upozornenie od našich čitateľov. Toto video zdieľala napríklad facebooková slovenská stránka Armádny Magazín a informácie je nepravdivá.

Untitled 16
Untitled 15

Ukrajinská vláda odvolala päť vedúcich regionálnych správ

Ukrajinská vláda dnes odvolala päť vedúcich predstaviteľov regionálnych správ – konkrétne Kyjevskej, Dnepropetrovskej, Záporožskej, Sumskej a Chersonskej oblasti. Agentúra Reuters dnes informovala, že ich odvolanie z funkcií je súčasťou prebiehajúcich rozsiahlych zmien v štátnych inštitúciách.

Konkrétne kabinet schválil prepustenie Valentyny Reznichenko (Dnepropetrovská oblasť), Oleksandra Starukha (Záporožská oblasť), Oleksija Kulebu (Kyjevská oblasť), Dmytra Zyvytského (Sumská oblasť) a Jaroslava Yanshevycha (Chersonská oblasť).

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prudko stúpa dovoz ruského obilia do EÚ napriek sankciám

Podľa Lukašenka Kyjev navrhol Bielorusku uzavrieť pakt o neútočení

Kyjev navrhol Minsku uzavrieť pakt o neútočení, uviedol bieloruský prezident Alexander Lukašenko podľa bieloruskej štátnej tlačovej agentúry Belta. Lukašenko nezverejnil podrobnosti ukrajinského návrhu, ale pustil sa do kritiky Západu, ktorý podľa neho poskytuje výcvik „militantom“ na Ukrajine a podporuje tamojších extrémistov. Bielorusko, ktoré je najbližším spojencom Ruska, nevyslalo svoje jednotky do vojny proti Ukrajine, ale poskytlo Moskve svoje územie a letisko na útok na susednú krajinu. Kyjev sa k údajnej ponuke paktu nevyjadril.

„Na jednej strane nás žiadajú, aby sme v žiadnom prípade nebojovali proti Ukrajine, aby sme tam nepresúvali naše jednotky. Chcú uzavrieť pakt o neútočení. Ale z druhej strany pripravujú výbušnú zmes a vyzbrojujú ich (Ukrajincov),“ citovala Lukašenka tlačová agentúra Belta.

Nemecko dostalo od Poľska žiadosť o povolenie odovzdať Ukrajine tanky Leopard

Poľsko zaslalo Nemecku oficiálnu žiadosť o povolenie poskytnúť svoje tanky Leopard 2 Ukrajine. Poľský minister obrany Marius Blaszczak napísal na Twitteri. Zdroj z nemeckej vlády následne potvrdil prijatie poľskej žiadosti, informovala agentúra Reuters. Podľa tohto zdroja Varšava zvyšuje tlak na Berlín, aby súhlasil s odovzdaním tankov nemeckej výroby. Nemecko, ktorého súhlas je potrebný, sa zatiaľ drží späť, pretože sa obáva eskalácie konfliktu, ktorý Moskva vyvolala vo februári minulého roka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Unikol trailer na GTA 6. Hra bude vo Vice City a to mesto je masívne

„Nemci už dostali našu žiadosť o súhlas s presunom tankov Leopard 2 na Ukrajinu,“ napísal Blaszczak. „Vyzývam aj nemeckú stranu, aby sa pripojila ku koalícii krajín podporujúcich Ukrajinu tankami Leopard 2. Je to naša spoločná vec, pretože ide o bezpečnosť celej Európy,“ dodal šéf poľského rezortu obrany.

Dvaja úradníci na Ukrajine odstúpili po korupčných škandáloch

Zástupca vedúceho kancelárie ukrajinského prezidenta Kyrylo Tymošenko odstúpil z funkcie. Dôvod neuviedol, ale podľa ukrajinských médií by mohlo ísť o súčasť plánovaných personálnych zmien na rôznych úrovniach štátnej správy, ktoré v pondelok oznámil prezident Volodymyr Zelenskyj. Urobil tak po tom, ako krajinou otriasol najväčší korupčný škandál od začiatku ruskej invázie vo februári minulého roka, uviedla agentúra Reuters. Krátko po tom, ako Tymošenková oznámila svoju rezignáciu, oznámil svoju rezignáciu aj námestník ministra obrany Vjačeslav Šapovalov, ktorý bol zodpovedný za zásobovanie vojsk potravinami a vybavením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *