Naď na Ukrajine: Budeme vám naďalej vojensky pomáhať! Kto nepomáha Ukrajine, pomáha Rusku

heger naD ukrajina zelensky

Na Ukrajinu dnes dorazil dočasný slovenský premiér Eduard Heger a dočasný minister obrany Jaroslav Naď, ktorí sa stretli s ukrajinským prezidentom Volodomyrom Zelenským a jeho kolegami.

Minister obrany Jaroslav Naď uviedol na sociálnej sieti, že Ukrajinci nám ďakujú za pomoc a Slovensko bude naďalej vojensky pomáhať nášmu napadnutému susedovi.

„Nedopustíme, aby bola ruská hlaveň blízko slovenských hraníc, preto musíme a chceme pomáhať Ukrajine vojensky, humanitárne či výcvikom tých, ktorých Putin prinútil odísť od rodín a bojovať so zbraňou v ruke.“ uviedol Naď.

„Matematika je jednoduchá: kto nepomáha Ukrajine, pomáha Rusku. Slovensko háji záujmy demokracie a slobody, teda rovnaké princípy, aké vyznáva a bráni Ukrajina. Všetci chceme mier, ten je možný a je v rukách jedného jediného človeka. Pretože vojna skončí vtedy, keď na Putinov príkaz Ukrajinu opustí posledný vojak agresívnej armády. Dokým sa tak nestane, buďme neochvejne stáť pri našom susedovi.“

„S prezidentom Zelenskym sme na Ukrajine hovorili o aktuálnej situácii na bojisku. K zmierneniu následkov ruskej agresie výrazne pomohlo aj Slovensko. Preto prezident poďakoval za našu obetavú, rýchlu a významnú pomoc, vďaka ktorej, sme spoločne zachránili tisícky životov.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *