Najlepší spôsob ako sa zbaviť myší vo vašom dome. Stačí vám vedro

mysi

Ak máte problém s myšami v dome, je potrebné ho riešiť. Účinné pasce však môžu byť pomerne drahé a často sa musia po chytení prvej myši opakovať. Našťastie, len priemerne šikovný majiteľ zamorenej nehnuteľnosti si dokáže poradiť sám. A využiť materiály, ktoré by inak aj tak vyhodil.

Skúste akvárium

Ako pasca môže poslúžiť sklenené akvárium. Umiestnite ho na miesto, kde sa myši vyskytujú, a dajte doň kúsok čokolády, Nutelly, arašidového masla alebo orechov. Myši tieto veci milujú oveľa viac ako syr. Použite staré knihy alebo dosku, aby ste im vytvorili plošinu, po ktorej môžu vyliezť. Keď si skočia po pochúťku, už sa po hladkom skle nevyškriabu späť.

Neprekonateľné vedro

Najlepšou pascou na myši je však vedro. Môžete do nej chytiť viac myší naraz bez toho, aby ste ju museli prestavovať. Všetko, čo budete potrebovať, je vedro, rolka tuhého papiera, napríklad papierových utierok, tenká tyč, napríklad zo starého vešiaka na šaty, a lepiaca páska.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Šéfkuchár prezradil, čo treba urobiť s rezňami pred vyprážaním, aby boli dokonalé

Namiesto okrúhlej rolky môžete použiť aj plechovku od piva alebo iného nápoja. Stačí, ak do jej dna vyvŕtate otvor, aby ste mohli plechovku prevliecť cez tyč, na ktorej sa bude kotúľať. A natrite na ňu arašidové maslo alebo Nutellu, aby ste prilákali hlodavce. Keď totiž myš skočí na návnadu, prevráti sa a hodí ju do vedra. Nepridávajte však príliš veľa návnady, inak sa plechovka obráti mastnou ťažšou stranou nadol, čo nepotrebujete.

Ako sa takáto pasca vyrába, si môžete pozrieť v priloženom videu. Samozrejme, tyč nemusíte prilepiť k vedru, ale namiesto lepiacej pásky môžete do plastu vyvŕtať protiľahlé otvory a tyč cez ne prevliecť. Na každú stranu vedra môžete pridať malú dosku, ktorá pomôže myši dostať sa k potrave.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Gulôčka z alobalu urobí v kúpelni zázraky. Vyskúšajte tento trik

Vypustiť alebo zabiť?

Ak chcete uväznené myši rovno zabiť, naplňte dno vedra vodou, aby sa utopili. Môžete do nich však naliať aj nemrznúcu zmes. Zabránite tak hnitiu uhynutých zvierat a ochránite priestor pred zápachom. To môže byť výhodné, ak potrebujete zlikvidovať hlodavce na víkendovej chate alebo v inom objekte, ktorý nemusíte navštíviť niekoľko mesiacov. V zime je potom výhodou, že tekutina v nevykurovanej budove nezamrzne.

To, čo funguje na myši, funguje aj na potkany. Ak však máte problém s potkanmi, namiesto vedra použite plastový sud.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *