Finta ako vám mokré oblečenie z práčky vyschne trikrát rýchlejšie

pranie

Práve ste vytiahli z práčky mokré oblečenie, ktoré si musíte do hodiny obliecť? Ak nemáte sušičku, môže to byť dosť nepríjemná situácia. Existujú spôsoby, ako to riešiť?

Moderné vymoženosti

Filozof by povedal, že všetko na svete má svoj čas. Každý mokrý kus oblečenia raz uschne, ale potrebuje na to určitý čas.

Našťastie máme všetky tie moderné spotrebiče, ktoré nám pomáhajú. Ak potrebujete vysušiť oblečenie veľmi rýchlo, určite sa vám bude hodiť sušička bielizne.

Nie každá domácnosť ju však má. Ak viete, že oblečenie vložené do práčky budete potrebovať veľmi skoro, vyberte si program s najintenzívnejším žmýkaním. Kľúčom k úspechu je dostať z oblečenia čo najviac vody.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jete len červenú časť melóna? Je to chyba, o veľa prichádzate

Vysušte prádlo pred tým, ako ho dáte na sušiak

Po vybratí oblečenia z práčky pokračujte v odstraňovaní vlhkosti. Môžete ho napríklad vystlať papierovými uterákmi a vysať z neho čo najviac vody. Podobne bude fungovať aj trik, ktorý odporúča zabaliť oblečenie do mäkkého, savého uteráka, ktorý pomôže nasať prebytočnú vlhkosť.

Oblečenie nechajte sušiť v suchej a teplej miestnosti, pretože napríklad vo vlhkej kúpeľni alebo v práčovni sa nesuší obzvlášť rýchlo.

Teplo, sušič vlasov a ventilátor

Pravdepodobne každý z nás už sušil kúsok oblečenia, ktorý potreboval rýchlo vysušiť. Teplý vzduch je naozaj jednou z najlepších vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste pomohli vysušiť oblečenie. Ak však nemáte po ruke fén, siahnite po obyčajnom stolnom ventilátore – aj ten by vám mal pomôcť rýchlejšie vysušiť oblečenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Vo všeobecnosti je v tomto prípade najlepším pomocníkom teplo. Ak máte kachle na drevo, kus oblečenia sa lepšie vysuší pred ohňom ako na šnúre a v lete vám slnečné lúče pomôžu vysušiť sa lepšie ako domáca sušička.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *