Najlepšie domáce spôsoby na čistenie prúteného nábytku

Untitled 3 4

Prútený nábytok sa často nachádza na terasách alebo balkónoch. Hoci vyzerá krásne, treba dbať na to, aby sa nepoškodil. Odporúčame vám, ako čistiť prútený nábytok.

O prútený nábytok sa treba správne starať, aby vydržal dlhé roky. Nejde len o odstránenie prachu, ktorý sa na nich usadzuje. Prezradíme vám triky, ako ich účinne vyčistiť.

Ako sa staráte o prútený nábytok?

Existuje mnoho spôsobov, ako ich udržiavať v čistote. Nemusíte hneď používať silné chemické prostriedky. Postačia vám domáce prostriedky, ktoré nielenže skvele fungujú, ale sú aj lacné. S prúteným nábytkom treba zaobchádzať opatrne, aby ste ho nepoškodili. Čistenie je najlepšie vykonávať nasucho, pretože silné namáčanie materiálu môže viesť k rýchlejšiemu starnutiu prútia. Čo použiť na čistenie?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako olúpať celý cesnak za 20 sekúnd

Citrón

Prútený nábytok utrite plátkom citróna a potom šťavu zmyte vlhkou handričkou alebo špongiou. Prípadne si môžete pripraviť aj roztok z vody a kyseliny citrónovej.

Jedlá sóda

Na čistenie prúteného nábytku si pripravte roztok z 2 polievkových lyžíc jedlej sódy a litra teplej vody. Do zmesi namočte kefku s mäkkými štetinami a potom povrch nábytku utrite. Jedlú sódu môžete nahradiť 4 čajovými lyžičkami kuchynskej soli.

Ocot

Na čistenie prúteného nábytku sa výborne hodí aj ocot. Zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:2 a roztokom dôkladne utrite kreslo alebo stôl. Budú ako nové!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Prečo dávať čajové vrecúško do záchodu? Rozumní ľudia vedia prečo

Domáce metódy čistenia prúteného nábytku

Okrem vyššie uvedených metód máme pre vás ďalšie dva patenty, ktoré môžete alternatívne použiť na čistenie prúteného nábytku. Tu sú.

Peroxidová voda

Ak je váš prútený nábytok silne znečistený, použite na jeho čistenie peroxidovú vodu. Najprv ich však dôkladne vydrhnite kefou s mäkkými štetinami a potom ich umyte zmesou pripravenou z 1 litra vody, 4 polievkových lyžíc peroxidu vodíka a 4 polievkových lyžíc citrónovej šťavy.

Amoniak a soľ

Ak chcete svojmu prúteného nábytku vrátiť jeho farbu a bývalú slávu, použite roztok vody (1 liter), čpavku (4 polievkové lyžice) a soli (1 polievková lyžica). Po utretí ním bude váš nábytok vyzerať krásne!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *