Nakrájajte šupku z pomaranču do mlieka. Urobíte si najlepší kúpeľ na jeseň

pexels andrea piacquadio 3776151

Jesenné blues (to sú pocity malátnosti a letargie spojené s bezútešným, daždivým a chladným počasím) trápi mnohých ľudí. Ospalosť, podráždenosť a nedostatok energie sú prvými signálmi, že pre seba musíme urobiť niečo príjemné a oddýchnuť si. Najlepšie je, že na zlepšenie nálady nemusíte vôbec vychádzať z domu.

November je na Slovensku jednoznačne najneobľúbenejším mesiacom. Za oknom je celý deň sivá a chladná zima a rýchlo sa stmieva.

Niet divu, že pociťujete jesenné blues a ani sa vám nechce vychádzať z domu. Namiesto večerného vylihovania na pohovke strávte nejaký čas v kúpeľni.

Ako si pripravíte relaxačný kúpeľ? Stačia vám 4 ingrediencie z kuchyne

Kúpeľ s pomarančom a čokoládou je najlepší spôsob, ako si zlepšiť náladu. Sladké vône vám vyčaria úsmev na tvári a sú veľmi príjemné pre nos. Kozmetiku s týmito prísadami nájdete v drogériách, ale zvyčajne je tiež plná chemikálií.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nastriekajte si toto z domu na podrážky a nebude sa vám šmýkať na lade

Lepšou voľbou je používať prírodné zložky sami. Kakao dodáva pleti žiarivosť a ovocie má mimoriadne osviežujúci účinok. Kôru z jedného pomaranča vložte do hrnca a zalejte ju pohárom mlieka. Pridajte lyžicu medu a 100 g horkej čokolády. Zmes zahrejte a miešajte, kým sa ingrediencie nespoja. Naplňte vaňu vlažnou vodou a zmes prelejte cez sitko.

Čo pridať do kúpeľa? Domáce spôsoby relaxácie

Už 20 minút čokoládovo-pomarančového kúpeľa vám prinesie pocit uvoľnenia. Nepoužívajte počas neho mydlo, len nechajte svoje telo nasať krásnu vôňu ovocia a kakaa. Nakoniec si osušte pokožku uterákom a naneste hydratačné mlieko. Vďaka tejto domácej procedúre sa budete cítiť ako v kúpeľoch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už zajtra UDRIE snehová kalamita v týchto miestach na Slovensku. PRIPRAVTE SA

Za vyskúšanie stojí aj relaxačný levanduľový kúpeľ. Zalejte 4 polievkové lyžice sušených levanduľových kvetov litrom vriacej vody a nechajte pôsobiť 15 minút. Po uplynutí tejto doby nálev sceďte, nalejte ho do vane s vodou a nechajte sa upokojiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *