Česi našli spôsob, ako prať a šetriť pri tom za elektrinu veľké peniaze

pracka 2

Máte pocit, že každé pranie v práčke je ako otvorenie peňaženky a vypustenie niekoľkých mincí do odtoku? Nie ste sami. S rastúcimi cenami energií hľadajú Česi spôsoby, ako ušetriť, a jeden trik s práčkou sa ukazuje ako mimoriadne účinný.

Preprogramovanie práčky.

Nie je to žiadna mágia, stačí sa pozrieť do návodu a zistiť, ako prestaviť práčku na úspornejší režim. Väčšina moderných práčok má množstvo programov, ktoré sa môžu zdať zbytočné, ale skrývajú v sebe potenciál úspory. Mnohé z nich umožňujú nastaviť nižšiu teplotu vody alebo kratšie cykly, čo môže výrazne znížiť spotrebu elektrickej energie.

Pranie pri nízkej teplote

Jednou z najjednoduchších zmien je pranie pri nižších teplotách. Moderné pracie prostriedky sú účinné pri teplote 30 °C a pranie pri tejto teplote môže znížiť spotrebu energie o viac ako polovicu v porovnaní s cyklom pri 60 °C. Navyše to vaše oblečenie ocení – menej sa opotrebuje a farby zostanú žiarivé.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  NATO sa pripravuje na "konflikt vysokej intenzity" s Ruskom - český prezident

Vyberte si správny čas prania

Ďalšia stratégia zahŕňa používanie nočnej alebo víkendovej tarify, keď je elektrina lacnejšia. Nastavte práčku tak, aby sa spúšťala v týchto časoch, a môžete si užívať lacnejšie pranie bez toho, aby to ovplyvnilo kvalitu výslednej bielizne.

Úspora energie, vody a financií

Kombináciou prania pri nízkych teplotách a využívaním výhodnejších taríf môžete ušetriť nielen na elektrine, ale aj na vode. A to je len začiatok. Vďaka inteligentnej správe spotrebičov a troche plánovania môžete výrazne znížiť svoje mesačné výdavky a zároveň rozumne prispieť k ochrane životného prostredia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Záhadná epidémia zápalu pľúc plní čínske nemocnice chorými deťmi

Inteligentné pranie ako spôsob úspory peňazí

Nebojte sa experimentovať s rôznymi druhmi prania a pracími cyklami. Mnohé práčky dnes ponúkajú špeciálne úsporné alebo ekologické programy, ktoré sú navrhnuté tak, aby ušetrili čo najviac vody a energie. Venujte trochu času preskúmaniu rôznych možností vašej práčky a možno objavíte kombináciu nastavení, ktorá bude dokonale vyhovovať vašim potrebám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *