Namažte tesnenia na dverách a dvere auta vám nikdy nezamrznú

zamrznute auto

Prevládajúce mínusové teploty ovplyvňujú každého. Pociťujú to najmä majitelia áut, na ktorých každé ráno čakajú zamrznuté okná, zasnežená karoséria a na kosť studené dvere. Ťahanie za kľučku dverí a kričanie nadávok ich určite neotvorí. Existuje však lacný spôsob, ako to urobiť.

Padajúci sneh a mráz sú už niekoľko dní našou každodennou rutinou. Prevládajúce teploty pod 0 stupňov Celzia sú výzvou nielen za volantom, ale aj pred nastúpením do auta. Tento problém je pre mnohých nepríjemný, pretože každý deň strácame drahocenný čas a nervy. Ukazuje sa však, že to tak vôbec nemusí byť a jediné, čo potrebujete, je lacný liek z lekárne.

Zamrznuté dvere auta

Na vine za zamŕzanie dverí je vlhkosť, ktorá sa počas zimného obdobia dostáva do cesty. Voda, ktorá sa usadzuje na tesneniach dverí, sa pri pôsobení nízkych teplôt mení na ľad. Z auta sa preto každý deň stáva uzavretý sezam. Ďalšou veľmi častou príčinou zamrznutých dverí sú stierače čelného skla, resp. sneh alebo ľad, ktorý sa na nich hromadí. Práve preto je v tomto ročnom období veľmi dôležité vytriasť si topánky pred vstupom do vozidla.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Najlepšie miesto na čučoriedky. V lete si tu nazbierate plné košíky

Mnohí ľudia sa snažia dvere otvoriť zo všetkých síl, iní používajú zaklínadlá. Obe tieto metódy sú však neúspešné, pretože kľúčové je zabezpečiť, aby tesnenia vopred nezamrzli. Na druhej strane, ak sa vám podarí otvoriť dvere auta silou, radosť bude len dočasná. Ukazuje sa, že takýmto postupom ich môžete rýchlo poškodiť, a to prináša ďalšie náklady. Stojí za to vedieť, ako tomu zabrániť.

Fúkajte chladom a dvere vám nezamrznú

Kľúčom k bezproblémovému otváraniu dverí auta v zime je správny spôsob. Ukazuje sa, že vôbec nie je náročný a drahý a môže vás ušetriť zbytočného stresu. Liek na zamrznuté tesnenia je dostupný v každej lekárni a je ním glycerín.

Aplikácia tohto prostriedku však nie je taká samozrejmá a celý proces by sa mal vykonať dobre, aby mal glycerín šancu pôsobiť. Skontrolujte predpoveď počasia, pretože pri aplikácii tohto prípravku musí byť pozitívna teplota. V druhom kroku dôkladne utrite tesnenia a potom ich utrite do sucha. Nakoniec nalejte glycerín na handričku a začnite ho vtierať do povrchu gumy. Tento postup je potrebné pravidelne opakovať, t. j. raz za niekoľko mesiacov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Stačí kúsok tohto korenia do vody a vaša podlaha bude luxusne žiariť

Ako ešte môžete zabrániť zamŕzaniu dverí vášho auta?

Umývanie auta v zime si koleduje o problémy. Z tohto dôvodu je najlepšie vynechať umývanie auta počas zimy a starať sa o svoje auto na jeseň a až na jar. Silný prúd vody sa môže ľahko dostať do tesnení a spôsobiť zamrznutie dverí.

Mnoho ľudí nemá garáž, čo znamená, že autá parkujú vonku. To však neznamená, že sa o ne nemožno starať. Kúpa krytu na vozidlo zmení v zime situáciu. Ochráni auto pred snehom, ľadom a vlhkosťou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *