Našli ste si pod rohožkou sušienku? Radšej sa obráťte na políciu, niekto sleduje váš dom

susienka rohozka piskot zlodeji

Zlodeji, ktorí vykrádajú domy, nedávno prišli s novým spôsobom, ako zistiť, či niekto odišiel na dovolenku. Tento trik vyzerá tak nevinne, že je pre ľudí ťažké ho odhaliť. Ak nájdete pod rohožkou sušienku, ihneď zavolajte políciu a oznámte jej, že niekto pravdepodobne sleduje váš byt a vaše každodenné zvyky.

Používanie sušienok pri vlámaniach sa zatiaľ stalo „módou“ najmä v západnej Európe. Poľská polícia však čoraz častejšie hovorí o takýchto prípadoch aj v Poľsku. Mali by ste si preto uvedomiť, že obeťou takýchto šikovných zlodejov sa môžete stať aj vy. V čom spočíva trik so sušienkami?

Prečo zlodeji umiestňujú sušienku pod rohožku?

Sušienky, ktoré zlodeji začali dávať pod rohožky, sú zvyčajne piškóty alebo iné sušienky podobné krehkému pečivu. Aký je účel takéhoto „postupu“? Zlodeji – ak nie sú úplní amatéri – zvyčajne najprv niekoľko dní pozorujú domy, do ktorých sa chcú vlámať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Piť vodu ráno na lačno má úžasné účinky. Musíte však vedieť toto pravidlo

Počas letnej sezóny sú, samozrejme, najatraktívnejším cieľom obydlia, ktorých majitelia odišli na dovolenku. Ak pod rohožku dajú sušienku (alebo niekoľko sušienok), môžu sa uistiť, že do domu nikto nevstúpi ani z neho neodíde. Koniec koncov, ak by ste sa postavili na rohožku s takouto sušienkou pod dverami, určite by ste ju rozbili.

Na druhej strane, ak sa zlodeji o deň alebo dva neskôr pozrú pod rohožku a sušienka je celá, majú oveľa väčšiu istotu, že nikto nie je doma. Tento spôsob kontroly prítomnosti majiteľov je triviálny a účinný, pretože väčšina ľudí po nájdení takejto sušienky netuší nič zlé. Nanajvýš to považujú za žart nejakého dieťaťa zo susedstva.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto vyčistíte spálenú rúru za pár minút bez drhnutia. Ľahšie to nemôže byť

Čo by ste mali robiť, ak nájdete pod rohožkou sušienku?

Mnohí ľudia radia, aby ste ju vytiahli. Potenciálni zlodeji budú pravdepodobne považovať skutočnosť, že sušienka nie je tam, kde ju nechali, za znamenie, že niekto je predsa len doma. To však nemusí nevyhnutne znamenať, že sa vzdajú snahy vlámať sa do vášho domu. Najlepšie však bude, ak sa obrátite na políciu a spýtate sa jej, ako sa máte zachovať. Takéto informácie môžu tiež podnietiť služby k tomu, aby vo vašej oblasti posilnili hliadky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *