Našli ste si za stieračom peniaze? Určite nevystupujte z auta

auto

Videli ste peniaze za stieračom čelného skla vo vašom aute? V žiadnom prípade nevystupujte a nepokúšajte sa ich vybrať. Zlodeji čakajú len na vás. Navrhujeme, čo by ste mali urobiť, aby ste sa nedostali do ich pasce.

Zlodeji používajú najrôznejšie triky. Vodiči už poznajú ich spôsoby s fľašou vloženou do volantu alebo mincou v kľučke dverí. Ďalším trikom, ktorý používajú, je nechávanie peňazí pod stieračom čelného skla.

Aký je trik zlodejov s peniazmi za stieračom?

Bezpečnostné systémy v autách sú čoraz lepšie, a preto zlodeji stále vymýšľajú nové spôsoby, ako ich „obísť“. Využívajú pritom najslabší článok systému – človeka, konkrétne majiteľa auta. Triky, ktoré zločinci používajú, sú založené predovšetkým na provokovaní vodičov, aby reflexívne reagovali na ich nástrahy. Presne takto funguje trik s peniazmi pod stieračom.

Predstavte si, že nastúpite do auta a pripravíte sa na jazdu. Možno dokonca naštartujete motor. Zrazu uvidíte niečo za čelným sklom, pod stieračom na strane spolujazdca. Po chvíli si uvedomíte, že sú to peniaze. Čo urobíte? Ak reflexívne vystúpite z auta, určite necháte dvere otvorené. Veď z auta vystúpite len na chvíľu… Tento okamih stačí zlodejovi na to, aby ukradol cennosti, ktoré sú v aute. Ak navyše necháte kľúč v zapaľovaní, bude mať dostatok času na to, aby odišiel.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Neskladujte takto med, inak mu uberáte na kvalite a chuti

Čo by ste mali robiť, ak pod stieračom čelného skla uvidíte peniaze?

Vystúpiť z auta (tým skôr bez toho, aby ste si so sebou vzali kľúč) je najhoršia možná reakcia na to, že uvidíte peniaze ponechané za stieračom čelného skla. Ako by ste sa teda mali v takejto situácii zachovať? Existuje jednoduchý spôsob, ako prekabátiť zlodeja auta.

Najlepší spôsob je odísť o kúsok ďalej. Až keď ste v dostatočnej vzdialenosti od miesta, kde bolo auto zaparkované, môžete pokojne zastaviť a vziať peniaze spoza stierača. Nemyslite si však, že vás týmto spôsobom okradnú. Zlodeji zvyčajne používajú falošné bankovky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte toto s práčkou a vydrží aj 20 rokov. Skoro nikto to nevie

Aké sú ďalšie triky zlodejov áut?

Ako sme už spomínali, zlodeji každý deň vymyslia niečo nové, aby si krádeže áut uľahčili. Vašu pozornosť by mali okrem iného upútať značky „x“ a kruhy na karosérii. Hoci si väčšina ľudí na prvý pohľad myslí, že ide o prácu detí, nie je to tak. Takto zlodeji z jedného gangu označujú autá, ktoré sa oplatí ukradnúť („x“), a tie, ktoré je lepšie nekradnúť (kruh).

Aj malá diera v karosérii môže byť signálom, že zlodeji majú o vaše auto záujem. Zločinci urobia dieru v karosérii, aby získali prístup ku káblom zodpovedným za elektroniku vozidla vrátane poplašného systému. Takto sa zvyčajne snažia dostať do takzvaných špičkových vozidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *