• 14 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Nastriekajte WD-40 na túto časť auta a výsledky vás prekvapia

Nastriekajte WD-40 na túto časť auta a výsledky vás prekvapia

Počuli ste niekedy o WD-40 na starostlivosť o auto? Táto geniálna kvapalina je antikorózny výrobok vynájdený v USA, ktorý si časom našiel mnoho ďalších využití. Zoznam sa neustále rozširuje a mnohí fanúšikovia automobilov si starostlivosť o svoje auto nevedia predstaviť bez jej použitia.

Umývanie auta nie je len o tom, že sa raz za mesiac zastavíte v autoumyvárni. Aby naše auto žiarilo zvnútra aj zvonku, je potrebné sa oň správne starať.

Priemyselné predajne nás ubezpečujú, že každý povrch treba ošetriť iným prípravkom, ale skúsený vodič vie, že to vôbec nie je pravda. Známy prípravok v modrej a žltej plechovke dokáže na našom aute zázraky.

Prečo si dať do auta plechovku WD-40?

Primárnym využitím kvapaliny je boj proti korózii a podľa všetkého to tak stále je, ale kvapalina má oveľa väčší potenciál, ktorý by bola škoda nevyužiť. Ťažko nájdete lepší produkt, ktorý si dokáže za pár okamihov poradiť so zvyškami hmyzu, najmä na čelnom skle. Bežné čistiace prostriedky škvrny len rozmazávajú a nakoniec máme ešte väčší neporiadok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

Keď už hovoríme o čelných sklách, titulný výrobok sa skvele vysporiada so starými nálepkami, ktoré často zanechávajú nevzhľadné stopy po lepidle. Vŕzgajúce pánty, zamrznutá palivová nádrž, zaprášené komponenty pod kapotou alebo ťažké otváranie dverí sa netýkajú tých, ktorí tento výrobok používajú pravidelne.

Ak máte deti a vaše čalúnenie sa podobá na omaľovánku, možno vás bude lákať použiť WD-40 na všetky škvrny a škrabance. Stačí nastriekať škvrnu, zaschnutú žuvačku alebo dokonca krvavú stopu a potom všetko umyť vlhkou handričkou. Škvrna by mala okamžite zmiznúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dávate pečivo do mrazničky, aby bolo čerstvé? Nerobte to! Povieme vám prečo

Na čo je lepšie ho nepoužívať?

Tento dômyselný výrobok má jeden vedľajší účinok, ktorý sa oplatí mať na pamäti – vyplavuje mastnotu. Jeho použitie na pánty alebo zamrznuté časti je neúčinné a z dlhodobého hľadiska dokonca nebezpečné. Bez riadneho premazania sa na niektorých miestach zachytáva prach a po dlhšom čase to môže viesť k zablokovaniu mechanizmu. Na internetových fórach sa hovorí o postriekaní reťaze na bicykli, čo rozhodne nie je dobrý nápad a môže viesť k vážnemu poškodeniu. To isté platí aj pre gumové komponenty, ktoré túto chemikáliu neprijímajú.

Podobné články

Pokuta za otvorené okno či zapnutú klimatizáciu v aute. Dajte si pozor, kam jazdíte

Pokuta za otvorené okno či zapnutú…

Ukazuje sa, že cesta do zahraničia…
Majitelia áut si začali sami leštiť zažltnuté svetla. Takto ľahko ich majú ako nové

Majitelia áut si začali sami leštiť…

Svetlomety automobilov sú jednou z najdôležitejších…
Toto je skrytá funkcia kľučky v aute. Len málokto to vie

Toto je skrytá funkcia kľučky v…

Do automobilov sa montuje mnoho komponentov,…
Na čo slúži táto vec na prístrojovej doske? Majú to už aj staršie autá, dakedy to bol luxus

Na čo slúži táto vec na…

Všimli ste si malú vyčnievajúcu plastovú…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *