• 14 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Vložte cesnak na noc do záchodu a ráno budete veľmi prekvapený z výsledku

Vložte cesnak na noc do záchodu a ráno budete veľmi prekvapený z výsledku

Čistenie toalety nemusí byť nudná, náročná a zdĺhavá úloha. Ak na to použijete alternatívne metódy, vaša záchodová misa bude čistá ako vždy bez zbytočného drhnutia. Pozrite sa, čo sme pre vás pripravili.

Čistenie toalety – máme spôsob

Čo sa vám spája s čistením toalety? Nepríjemný zápach, zdĺhavú prácu, ktorá zaberie veľa času? Vyrovnajte sa s tým. Pravdepodobne to stále robíte nesprávnym spôsobom.

Priznajme si to – chemické prostriedky na čistenie toalety nie sú také účinné, ako si možno myslíte. Najčastejšie len zmäkčia nečistoty bez toho, aby odstránili odolné usadeniny. Bez ohľadu na to, aký čistiaci prostriedok použijete, na vyčistenie zvyšných nečistôt budete musieť aj tak použiť kefu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

Medzitým existuje iný, domáci spôsob, ako to urobiť. Jednoducho použite strúčiky cesnaku na odstránenie všetkých nečistôt z vašej toalety. Čistota a žiadny nepríjemný zápach sú zaručené. Zistite, ako na to.

Čistenie toalety cesnakom – návod krok za krokom

Návrh čistiť toaletu cesnakom sa zdá prinajmenšom zvláštny. Prečo to však nevyskúšať, ak sa tvrdí, že je to účinné? Cesnak je nielen plný vitamínov a minerálov. Obsahuje aj šťavu a éterické oleje, ktoré obsahujú mnoho sulfátov a alicínu. Tieto zlúčeniny majú baktericídne a fungicídne účinky.

Všimnite si, že uvedené vlastnosti cesnaku zodpovedajú vlastnostiam chemických látok. To znamená, že cesnak ich môže úspešne nahradiť, a neskrývajme – je oveľa lacnejší ako bežné čistiace prostriedky na WC.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Slovák našiel trik, ako mať paradajky čerstvé mesiace. Stačí urobiť toto

Ak chcete použiť cesnak na čistenie toalety, jednoducho prekrojte dva strúčiky cesnaku na polovicu a na večer ich pustite do toalety. Po celonočnom spánku jednoducho spláchnite vodou a v prípade potreby postup zopakujte. Odporúča sa používať 1-2 krát týždenne.

Ako často by som mal čistiť toaletu?

Ako často by ste mali čistiť svoju toaletu? Na to neexistuje žiadna zlatá rada. Nezabudnite, že bez ohľadu na metódu, ktorú používate, je dôležité, aby ste hygienu toalety vykonávali systematicky.

Čím častejšie ju budete čistiť, tým ľahšie ju udržíte v perfektnom stave. Povrchové nečistoty a usadeniny sa dajú ľahko odstrániť bez špecializovaných metód.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *