Nasypte toto z kuchyni do umývadla a hnusný zápach zmizne

drez olej

Nepríjemný zápach v kuchyni nás nepovzbudzuje k jedeniu alebo príprave jedla. Veľmi často je ťažké nájsť príčinu tejto zvláštnej arómy, čo nás ešte viac dráždi. Nepríjemný zápach v kuchyni môže pochádzať z chladničky, ale veľmi často je príčina inde. Je lepšie hľadať v dreze.

Stáva sa, že v kuchyni trávime väčšinu času počas dňa, pretože sa tu stretávame so zvyškom domácnosti, diskutujeme, ale aj pripravujeme jedlá. Nepríjemný zápach nám často bráni v jej používaní a vyhýbanie sa problému ho samo od seba nezmizne. Málokto si uvedomuje, že zápach v kuchyni môže pochádzať z drezu. Ako sa ho zbaviť?

Prečo je v kuchyni nepríjemný zápach?

Za všetko môžu zvyšky jedla, ktoré často končia v dreze, avšak v dreze zázračne nezmiznú, len sa začnú rozkladať. Výsledkom je, že naša kuchyňa nepríjemne zapácha a my to nemôžeme vydržať. Pri umývaní riadu málokto venuje pozornosť tomu, aby do koša posunul aj menšie zvyšky z tanierov. Potom ich veľa zostáva v sitku, a to spôsobuje, že priťahujú baktérie a dokonca aj hmyz. Vtedy sa zápach v kuchyni stáva neznesiteľným a my, namiesto toho, aby sme si zapchávali nos, by sme mali konať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto perte uteráky a budú mäkké a nadýchané. Málokto to vie

Čistenie drezu nie je príjemná povinnosť. Hnijúce zvyšky vás nepovzbudzujú k tomu, aby ste sa k nemu priblížili, ale je to jediný spôsob, ako sa zápachu zbaviť. Nemusíte hneď kupovať drahé osviežovače vzduchu, ktoré problém len maskujú. Podobne nepomôže ani kúpa drahého čistiaceho prostriedku na umývadlá, ktorý vám len podráždi nos, zničí potrubie a vyčerpá peňaženku. Existuje oveľa lepší a lacnejší spôsob.

Vyberte zo skrinky a odstráňte nepríjemný zápach z kuchyne.

Nemusíte na to používať silu ani tráviť veľa času, pretože od nepríjemného zápachu vás zachráni korenie za pár eur. Tentoraz to nie je jedlá sóda, ale škorica, ktorá účinne odstráni nepríjemný zápach z vašej kuchyne. Siahnite po nej a nasypte do odtoku 4 čajové lyžičky a po 30 minútach nalejte do odtoku horúcu vodu. Potom rýchlo uvidíte, že problém so zápachom sa vyrieši sám a celú kuchyňu naplní exotická vôňa.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Utrite tým okná a okenné rámy. Po zime budú ako nové

Domáci liek na nepríjemné pachy v kuchyni

Rovnako dobrým spôsobom je kombinácia octu a jedlej sódy, ktoré dobre fungujú na čistenie a dezinfekciu mnohých povrchov v domácnosti. V tomto prípade dokonale odstránia dusivý zápach v kuchyni a zároveň účinne uvoľnia drez upchatý nečistotami. Po naliatí tejto zmesi do potrubia musíme počkať približne 20 minút a až potom zaliať domáce špecifiká horúcou vodou. Na nepríjemný zápach v kuchyni je rovnako dobrá soľ, ktorá je nenápadná, ale má vynikajúci účinok. Vďaka týmto domácim prostriedkom bude nepríjemný zápach v okamihu preč a rozdiel pocítite okamžite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *