Toto vám hrozí ak nechávate v zásuvke nabíjačky

elektrina

Ťažko povedať, či existuje niekto, kto by sa vôbec obťažoval vyťahovať nabíjačky zo zásuvky. Najmä preto, že väčšina ľudí nabíja svoje mobilné telefóny každý deň alebo každý večer. Napriek tomu nie je zlé prečítať si niektoré dôležité informácie, pretože potom sa možno rozhodnete zmeniť svoje zvyky.

Zbytočná spotreba energie

Áno, nabíjačka spotrebuje určité množstvo energie zo siete, aj keď k nej telefón nie je pripojený. Nie je to vysoké množstvo, ročne to stojí desiatky korún, ale ak máte doma viac ako jednu nabíjačku, môže to byť pre váš rozpočet náročné.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pridajte len štipku tohto do čaju a s telom sa začnú diať zázraky

Riziko požiaru

Stáva sa to. Opotrebovaná, nekvalitná nabíjačka v kombinácii s nie príliš kvalitnou, novou a bezpečnou elektroinštaláciou môže viesť k požiaru. Preto je lepšie nabíjačky odpojiť od elektrickej siete. Nie je to veľmi vysoké riziko, pretože väčšina nabíjačiek je kvalitná a dobre vyrobená, ale bezpečnosť je bezpečnosť.

Staré nabíjačky

Ak máte starú alebo neoriginálnu nabíjačku, buď ju vyberte zo siete, alebo, možno ešte lepšie, vymeňte ju za novšiu alebo originálnu. Potom sa nemusíte obávať jej skratu. Podobne vymeňte nabíjačku, ak bola dlhší čas v blízkosti zdroja tepla alebo vody (ohrievač, krb, umývadlo, vaňa, drez). Teplo alebo voda môžu nabíjačku poškodiť a potom sa ľahšie skratuje.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ak vidíte na záhrade huby, nie je to dobré znamenie. Okamžite urobte toto

Zhrnutie

Ak odchádzate z domu na dlhší čas, tri dni alebo dlhšie, nezabudnite nabíjačky odpojiť zo zásuvky. Alebo možno len vypnite poistky. Podobne radšej nabíjačky odpojte od elektrickej siete, keď vonku zúri búrka. Pri bežnom dennom (a nočnom) používaní sa však nemusíte báť o originálnu a kvalitnú nabíjačku. Teda pokiaľ je elektrická inštalácia vo vašej domácnosti v prijateľnom stave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *